معاون سوادآموزی فارس:بر اساس ارزیابی فعالیت های سوادآموزی سال 95، استان‌ فارس رتبه برتر کشوری را کسب کرد.

معاون سوادآموزی فارس:بر اساس ارزیابی فعالیت های سوادآموزی سال 95، استان‌ فارس رتبه برتر کشوری را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عیسی ملک پور گفت: اولین گردهمایی معاونین سوادآموزی ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور در سال 1396 ، از 12 الی 15  تیرماه در مرکز آموزشی رفاهی شهید هاشمی نژاد شهرستان ساری برگزار شد.

معاون سوادآموزی گفت :در این همایش 3 روزه عملکرد و کارکردهای استان ها نیز در قالب 21 شاخص  مورد ارزیابی قرار گرفت که بر اساس همین ارزیابی ، استان‌ فارس در سال 95 موفق به کسب رتبه برتر کشوری در فعالیت های سواد آموزی شد.

وی گفت: در این گردهمایی که با هدف بررسی عملکرد سازمان نهضت سواد آموزی در سال گذشته و بحث و گفتگو درباره مسایل، برنامه ها و طرح های جاری و همچنین افق های پیش روی سازمان در سال  96  برگزار شد، بیش از 90  تن از معاونین سوادآموزی و  روسای ادارات سوادآموزی سراسر کشور حضور داشتند.

معاون سواد آموزی فارس در ادامه گفت: روز دوم این  همایش به برگزاری کارگاه های تخصصی اختصاص داشت که روسای ادارت سواد آموزی به همراه معاونین خود در کارگروه های تخصصی سنجش ، ارزشیابی و نظارت ، برنامه ریزی دوره های سوادآموزی، مسائل اداری و مالی حضور یافته و درباره مسایل و برنامه های ستادی و استانی  به بحث و تبادل نظر پرداختند. 

گفتنی است سازمان نهضت سوادآموزی به منظور ایجاد هماهنگی، وحدت رویه، مدیریت و پشتیبانی برنامه های متمرکز و غیرمتمرکز و تبادل نظر در مورد شیوه‌های اجرای طرح های جاری و همچنین اتخاذ تصمیمات و سیاست های مورد نیاز در زمینه طرح ها و برنامه های در دست اقدام و جدید، سالانه اقدام به برگزاری  گردهمای فصلی برای معاونین سوادآموزی استانهای سراسر کشور  می نماید