چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان: مسئله بی سوادی و ریشه کنی آن را باید در کشور به یک دغدغه ملی تبدیل کنیم و از تمام ظرفیت های سازمانها و نهادهای تأثیرگذار در حل این معضل استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از خبرگزاری پانا مهدی حاجتی در گفت و گو با خبرنگار پانا گیلان، گفت: مسئله بی سوادی را باید در کشور به یک مسئله و دغدغه ملی تبدیل کنیم و برای برطرف کردن این معضل به تببین و تشریح آن بپردازیم تا بتوانیم  به نقطه صفر بی سوادی برسیم. وی افزود: همه باید در جهت ارتقا سطح تعلیم و تربیت کشور احساس مسئولیت کنیم و در این راه قدم برداریم.  

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان از جمله موضوعات مهم امروز آموزش و پرورش را انسداد مبادی بی سوادی دانست و تصریح کرد: باید انسداد مبادی بی سوادی را جدی بگیریم و نباید به میزان افراد بی سواد استان اضافه شود.  

 حاجتی خاطرنشان کرد: با توجه با اهمیت ریشه کنی بی سوادی باید از از ظرفیت های ائمه محترم جمعه، فرمانداران و قابلیت های مردمی استفاده شود، تا حرکت رو به جلوی سواد آموزی در سالهای اخیر تداوم یابد.

وی گفت:  باید در جهت جذب، کیفیت بخشی امر آموزش، حضور مستمر سواد آموزان و هدایت آنان به کسب درجه های بالاتر، استفاده کنیم.


١٠:٤١ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١١٠٩    /    تعداد نمایش : ٢٨٠