چاپ        ارسال به دوست

سازمان نهضت سوادآموزی با موسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان اسلام تفاهم نامه همکاری امضا کرد .

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی نشست مشترک تبادل تفاهم نامه همکاری سازمان نهضت سوادآموزی و موسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان در محل سازمان نهضت سوادآموزی برگزار شد.

در این نشست که با حضور دکتر باقرزاده رئیس سازمان نهضت سواد آموزی و یزدیخواه رئیس و عضو هیات مدیره موسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان در سالن جلسات سازمان برگزار گردید ، تفاهم نامه همکاری سازمان نهضت سواد آموزی و موسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان برای گسترش همکاری در راستای گسترش سوادآموزی و ریشه کنی  بی‌سوادی به امضای طرفین رسید .

باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در ابتدای این نشست ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهدای  هشت سال دفاع مقدس و شهدای معلم و دانش آموزش بر توسعه همکاری های سازمان با موسسه آموزشی علمی رزمندگان اسلام تاکید کرد و گفت : موسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان اسلام دارای سابقه روشنی  در ارائه خدمات علمی آموزشی به ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس دارد و خوشحالیم که در انجام وظیفه خطیر سواد آموزی و پیمودن  مسیر سخت و پر فراز و نشیب، یار و همسنگری مانند موسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان اسلام خواهیم داشت.


رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با اشاره به مندرجات توافق شده در این تفاهم نامه همکاری اعلام کرد :  بر اساس مندرجات این تفاهم نامه ،طرفین همکاری های لازم را برای توسعه و تقویت فرهنگ اهتمام به سوادآموزی، به صفر رساندن بی‌سوادی درگروه‌های سنی 49-10 سال، فراهم نمودن بستر مناسب جهت شتاب بخشی به پایان بی‌سوادی در سراسرکشور را گسترش خواهد داد . 

باقرزاده ادامه داد : این تفاهم نامه به مدت سه سال معتبر بوده و بر اساس آن موسسه موسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان  ملزم به انجام امور ذیل است:

1-      شناسایی افراد واجد شرایط به عنوان آموزش دهنده و معرفی به سازمان

2-      شناسایی و ثبت بی سوادان گروه هدف براساس بانک اطلاعاتی سامانه سوادآموزی

3-      آموزش بی سوادان براساس ضوابط ومقررات سازمان نهضت سوادآموزی

4-      نظارت بر نحوه پیشرفت اجرای برنامه به منظور انطباق آموزش ها با استانداردهای سوادآموزی

5-      ارائه گزارش اجرای برنامه در پایان سال به سازمان

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در زمینه فعالیت های مشترک بین دو نهاد نیز گفت : مقرر است به منظور  ساماندهی و هماهنگی بنود این تفاهم نامه همکاری یک کارگروه مشترک از دو نهاد طرف تفاهم نامه  برای تمهید شرایط همکاری، اجرای برنامه آموزشی و فرهنگی مشترک، تهیه و تدوین ، ساده نویسی و ویرایش علمی ادبی کتب مورد نظر بر اساس اصول علمی و مورد نظر سازمان نهضت سواد آموزی و همچنین برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی و همکاری مشترک بر مبنای ضوابط و دستور‌العمل‌های مربوطه  تشکیل گردد .

یزدیخواه رئیس و عضو هیات مدیره خدمات علمی آموزش رزمندگان اسلام نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از ایجاد فرصتی مناسب برای شروع فعالیت های سواد آموزی بیان کرد: برای ما مایه مباهات است که در جمع مسئولان و زحمت کشان عرصه تعلیم و تربیت بزرگسالان حضور داریم ،سازمان نهضت سواد آموزی در طول چهار دهه اخیر فعالیت های شایانی انجام داده و در این مسیر نیز فراز و فرود هایی را پشت سر گذاشته است .

رئیس و عضو هیات مدیره خدمات علمی آموزش رزمندگان اسلام تاکید کرد: ما خیلی خرسندیم که این توفیق نصیب موسسه ما شد تا در لیست نهاد ها و دستگاه های باشیم که در امر مبارزه با بی سوادی همکاری کرده اند .

خاطر نشان می سازد دکتر باقرزاده و یزدی خواه پس از امضای تفاهم نامه به پرسش های طرح شده از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه حاضر در جلسه پاسخ دادند. دانلود فايل : Temp552907.pdf ( 567KB )


١٠:٢٢ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١١١٢    /    تعداد نمایش : ٧٩٢