نجفی معاون سوادآموزی استان آذربایجان غربی: ریشه کنی بیسوادی همت همگانی می طلبد.

نجفی معاون سوادآموزی استان آذربایجان غربی: ریشه کنی بیسوادی همت همگانی می طلبد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان در آیین گرامیداشت روز جهانی مبارزه با بی سوادآموزی که در شهرستان مهاباد برگزار شد، بر اهمیت سواد و سواد آموزی از دیدگاه اسلام پرداخته و به تاثیر سواد در توسعه فردی و اجتماعی اشاره نمود.

محمدرضا نجفی افزود : بدلیل کمبود منابع مالی و انسانی اکثر بیسوادان در کشور های جهان سوم قرار دارند بر همین مبنا سازمان یونسکو 17 شهریورماه (8 سپتامبر) را روز جهانی سوادآموزی نام گذاری کرده است.

وی ادامه داد : سازمان نهضت سوادآموزی در سیر فعالیت های خود در دهه اول فعالیت برای جلوگیری از رشد بیسوادی تلاش کرده است در دهه دوم به کاهش قدر مطلق بیسوادی ، در دهه سوم به پیوند سواد و مهارت های زندگی و در دهه چهارم برای ریشه کنی بیسوادی در گروه سنی 49-10 سال فعالیت می کند.

نجفی اضافه کرد : در بین 164 کشور دنیا  کشور ما رتبه 80 را در زمینه سوادآموزی دارد و انسداد بیسوادی در این زمینه میتواند راه گشا باشد.

وی در خاتمه در خصوص تبصره 10 ماده 17 ، بیمه و شیوه نامه بیمه در سال 96  ، عقد قرارداد با شرکت ها و موسسات واجدالشرایط و ... توضیحاتی ارائه نمود