جلسه مشترک سازمان نهضت سواد آموزی با معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه قم

دکتر باقرزاده با معاون تبلیغ و امور فرهنگی حجه السلام و المسلمین محمدحسن نبوی حوزه علمیه دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی دکتر باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با حجه السلام و المسلمین محمد حسن نبوی معاون تبلیغ و امورفرهنگی حوزه علمیه دیدار و گفتگو کرد .

در این دیدار که معاون سوادآموزی استان قم و جمعی از مدیران سازمان نهضت سوادآموزی نیز حضور داشتند همکاری های مشترک در زمینه تولید محتوای آموزشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

 دکتر باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی ضمن تشکر از همکاری معاونت تبلیغ حوزه علمیه قم به ارائه گزارش مختصری از روند پیشرفت سطح سواد و میزان مطالعه در بین مخاطبان برنامه های سواد آموزی پرداخت .

رئیس سازمان نهضت سواد اموزی با اشاره به  محورهای همکاری فی ما بین سازمان نهضت سواد آموزی با معاونت تبلیغ حوزه علیمه قم اعلام کرد: انتظار داریم کتاب های درسی و فرادرسی سوادآموزی خصوصا کتاب  آموزش قرآن دوره های مختلف سوادآموزی توسط حوزه بررسی و آسیب شناسی لازم در خصوص روش و محتوا به عمل آید. در همین راستا برای تولید کتاب آموزش قرآن با سبک و سیاق متناسب مخاطبان و با کارآیی و اثر بخشی بیشتر ظرفیت یابی و امکان سنجی لازم از سوی حوزه بعمل آید.

باقرزاده افزود : ضروری است  تالیفاتی نیز برای سواد آموزان اهل سنت نوشته شود که مشترکات بین مذهب تشیع و تسنن در آن مطرح شده باشد و در این کار، معاونت تبلیغ می تواند از مولوی‌های علاقه مند به همکاری دعوت نماید تا در تالیف آن کتب، کمک نمایند.

در ادامه حجه السلام و المسلمین نبوی با اشاره به فعالیت های ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش در زمینه طراحی نظام جامع موضوعات آموزشی و ضرورت لحاظ کردن فعالیت های سواد اموزی در این نظام گفت :پیشنهاد می کنم نظام جامع موضوعات آموزشی سواد آموزی نیز با همکاری سازمان نهضت سواد آموزی طراحی گردد. وی افزود : موضوعات مطرح شده در نظام جامع باید ضریب های اصلی و ترکیبی (درس مستقل یا اشاره ضمن یک درس) داشته باشد تا مشخص شود یک موضوع با چه ضریبی بصورت اصلی یا با چه ضریبی بصورت ترکیبی مطرح خواهد شد.