کاظمی نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی: آموزش و پرورش گام های بزرگی در حوزه سوادآموزی برداشته است.

کاظمی نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی: آموزش و پرورش گام های بزرگی در حوزه سوادآموزی برداشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد کاظمی در شورای آموزش و پرورش منطقه سامن با اشاره به دیدار اخیر خود با وزیر آموزش و پرورش، اظهار کرد: تنگناهای مالی و بودجه ای که بیش از 90 درصد آن صرف پرداخت ها می شود، ما را برآن داشته تا در نظام بودجه ریزی علاوه بر انجام کارهای عمرانی، به معیشت معلمان بیش از پیش توجه شود.
    کاظمی  متناسب نبودن حجم کتاب های درسی با مدت زمان کلاس های آموزشی را از جمله مشکلات موجود برشمرد و خاطرنشان کرد: در برخی موارد محتوای آموزشی و پرورشی متناسب با استعداد دانش آموزان طراحی نشده که ضرورت بازنگری در این خصوص مشهود است. 
    نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی در  ادامه با تأکید بر اهمیت ریشه کنی بی سوادی در کشور، تصریح کرد: یکی از شاخص های اصلی توسعه در هر جامعه ای، افزایش سواد و مهارت های زندگی بر اساس افق های ترسیم شده و استاد بالادستی است.
   وی با بیان این که آموزش و پرورش گام های بزرگی در حوزه آموزش بزرگسالان و سوادآموزی برداشته است، ابراز امیدواری کرد: با اجرای دقیق طرح ها و برنامه های  مربوط، اهداف مورد نظر در این زمینه محقق گردد.