دانش فر معاون سوادآموزی استان بوشهر: نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نیاز به تلاش دارد.

دانش فر معاون سوادآموزی استان بوشهر: نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نیاز به تلاش دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر؛ غلامرضا دانش فر معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در دیدار با خانواده شهید اسماعیل محمدپور در محله تنگک شهر بوشهر با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا انقلاب و 8 سال دفاع مقدس، به تکریم و تجلیل از خانواده های شهدای فرهنگی پرداخت و اظهار داشت: همه ما درهر جایگاه و مقامی که قرار داشته باشیم قدردان خون شهدای عزیز، جانبازان فداکار و همه ایثارگران و خانواده های محترم آنان هستیم.

معاون سوادآموزی استان دیدار و سرکشی به  خانواده شهدا را  خود و دیگر وظیفه مسئولان دانست و افزود: دیدار با خانواده شهیدان والامقام باعث می شود که از نزدیک با مشکلات این خانواده های عزیزان بیشتر آشنا شویم و از صبر و بردباری آنان درس بگیریم.

وی افزود: کمترین  تکریم  خانواده معزز شهدا این است که نباید از گرفتاری های این عزیزان غافل بمانیم. بنابراین وظیفه خود می دانیم که  در حد توان خود پیگیر حل مشکلات آنها باشیم.

دانش فر ادامه داد:خدمت به همه خانواده شهدا بویژه خانواده های شهدای فرهنکی استان که با صبر و گذشت خود درس ایثار و فداکاری به ما دادند باعث افتخار و عزت خود می دانم.

 شایان ذکر است، شهید اسماعیل محمدپور در روز 30 فروردین 1337 در یکی از روستاهای شهرستان دشتی دیده به جهان گشود و پس از مهاجرت خانواده وی به شهر بوشهر و طی نمودن دوران تحصیل، در سال 1357 در سپاه دانش به شغل معلمی مشغول شد و سپس درشهرستان های بوشهر و دیلم به تعلیم و تربیت دانش آموزان پرداخت تا اینکه در در تابستان1362  برای مبارزه با دشمن متجاوز بعثی به جبهه های حق علیه باطل شتافت  و پس از رشادت فراوان در روز اول مرداد 1362 به درجه رفیع شهادت رسید.