یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: نهضت سوادآموزی تا ریشه‌کنی کامل بی‌سوادی تداوم داشته باشد.

یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: نهضت سوادآموزی تا ریشه‌کنی کامل بی‌سوادی تداوم داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از کارکنان اداره سوادآموزی استان  اظهار کرد: نهضت سوادآموزی به‌فرمان امام راحل (ره) و با شعار ایران را مدرسه کنیم، تشکیل شد که این نشان‌دهنده نگاه بلند ایشان به مسأله علم و دانش‌اندوزی است.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: نهضت سوادآموزی نباید کُند شود و باید این نهضت ادامه داشته باشد تا بی‌سوادی از جامعه ریشه‌کن شود.

وی ادامه داد: جنگ با جهل و جهالت از رسالت‌های انبیای الهی است و معلمان با تأثیرپذیری از این رسالت به تکثیر علم و ریشه‌کن شدن جهل و جهالت می‌پردازند که این یک ارزش است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی اضافه کرد: نهضت سوادآموزی، نهضت مبارزه با جهل و جهالت و جلوگیری از به چاه افتادن انسان‌های ناآگاه است.

وی با بیان اینکه درزمینه تبلیغ و فضاسازی فعالیت‌های نهضت سوادآموزی و تأثیرات سوادآموزی بر جامعه باید بیشتر همت شود، افزود: اکنون‌که برنامه‌های صداوسیمای استان به‌صورت 24 ساعته پخش می‌شود، بهترین فرصت برای مدیران دستگاه‌های مختلف برای ارائه فعالیت‌های صورت گرفته در استان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی اظهار کرد: بخش ویژه‌ای در شبانه‌روز به آموزش‌وپرورش و به‌ویژه سوادآموزی اختصاص داده شود تا مزایای علم گفته شود و افرادی که پس از سال‌ها و در ایام کهولت توانسته‌اند به سواد دست پیدا کنند و از آن برای رسیدن به اشتغال خود و دیگر افراد جامعه استفاده کرده‌اند به جامعه معرفی شوند که این خود ایجاد انگیزه کردن در دل افراد بی‌سواد خواهد شد.

وی ادامه داد: از مطالبات مقام معظم رهبری در استان خراسان شمالی این بود که استان خراسان شمالی جزء ده استان برتر کشور شود و مدیران آموزش‌وپرورش و نهضت سوادآموزی بکوشند تا این مطالبه رهبر معظم انقلاب تحقق پیدا کند و استان ما درزمینهٔ ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در رده اول تا دهم کشور قرار بگیرد.