ملک پور معاون سوادآموزی فارس: در حقیقت این شهدا سلسله جنبان راه علم و دانایی هستند و ما همواره مقام والای آنان را ارج نهاده و قدردان خانواده های بزرگوارشان هستیم.

ملک پور معاون سوادآموزی فارس: در حقیقت این شهدا سلسله جنبان راه علم و دانایی هستند و ما همواره مقام والای آنان را ارج نهاده و قدردان خانواده های بزرگوارشان هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عیسی ملک پور در آیین گلباران قبور شهدای سوادآموزی شیراز  که همزمان با هفته سوادآموزی برگزار شد گفت :با توجه به حدیث «مَن ماتَ فی سبیل العلمِ ماتَ شهیداً» هر که در راه علم و علم آموزی بمیرد "شهید" محسوب می شود.

ملک پور افزود:در بمباران کلاس سوادآموزی شیراز در سال 1365 ،دشمن دست پلید خود را در به شهادت رساندن عده ای از سوادآموزان و آموزشیاران نجیب ما نمایان ساخت که با قدم گذاشتن در راه علم و دانش به مبارزه با جهل و ناآگاهی رفته بودند و این به مراتب بالاتر از آن است که کسی در راه علم به مرگ طبیعی بمیرد.

معاون سواد آموزی فارس افزود: در حقیقت این شهدا سلسله جنبان راه علم و دانایی هستند و یقینا آموزش و پرورش ، سایر ارگانها و ادارات و نیز اقشار مختلف مردم همواره مقام والای آنان را ارج می نهند و قدردان خانواده های بزرگوارشان هستند .

در پایان این مراسم که بر اساس روز شمار هفته سواد آموزی به عنوان روز « سوادآموزی و فرهنگ ایثار و شهادت» نامگذاری شده بود ،قبور مطهر شهدای سواد آموزی  با حضور خانواده های این عزیزان و جمعی از مسؤولین و اقشار مختلف مردم غبار روبی و گلباران شد .

گفتنی است سواد آموزی استان فارس 28 شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کرده که  4 تن از این شهدا  در جبهه های جنگ  و 24 تن نیز در بمباران تنها کلاس سواد آموزی کشور به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

در سال 65  و  طی بمباران  شهر شیراز  توسط رژیم بعث عراق ، یکی از اماکن غیر نظامی که مورد اصابت موشک دشمن قرار گرفت، کلاس درس سواد آموزی در شیراز بود که در این حادثه  20 سوادآموز و 4 تن از کودکان شهید شده  و آموزشیار این کلاس نیز  به درجه جانبازی نائل گردید .