حاتمی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی: کسب 11 رتبه کشوری در عناوین مختلف توسط معاونت سوادآموزی استان.

حاتمی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی: کسب 11 رتبه کشوری در عناوین مختلف توسط معاونت سوادآموزی استان.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی براتعلی حاتمی در  همایش تجلیل از فعال در عرصه سواد آموزی استان اظهار کرد: همان طور که قرآن کریم با کلمه «اقرا» آغاز شده است نشان از اهمیت سواد در دستورات الهی می باشد.

 وی با اشاره به اینکه خدا پرستی و عبادت در مسیری جز از راه علم امکان پذیر نمی باشد ادامه داد:  در روایت واحادیت بیان شده  که سواد به مکان و زمان خاصی محدود نمی باشد  ودر همه جا باید علم را فرا گرفت.

حاتمی  با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) در روز 7دی « ایران را مدرسه کنید» گفت:  همکاری بی سوادان و مسئولان جهت ریشه کن کردن بی سوادی ضروری می باشد .

وی گفت: امروزه سیاست های نهضت سواد آموزی از آموزش گروهی به آموزش فردی  و کروه های کوچگ سوق داده شده است که باید از شیوه های نوین و جدید استفاده کنیم  و جذب اولیای بیسواد از اهداف اصلی این نهضت  است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت:  جهت ریشه کن کردن بی سوادی دو کار مهم « جذب کودکان به مدرسه و استفاده از سواد آموزان» ضروری می باشد.

وی ادامه داد: در حوزه انسداد بی سوادی  تلاش های انجام گرفته است  که 99/8 درصد دانش اموزان جذب مدرسه شده اند  که باید سعی شود به 100 درصد برسد  وحتی  جذب یک دانش اموز نیزاهمیت بالایی برخوردار است.

حاتمی گفت: استفاده از سواد آموزان جهت افزایش انگیزه فرزندانشان و افراد بی سواد می تواند درریشه کن کردن بی سوادی  نقش مهمی ایفا کند.

 گفتنی است در پایان این مراسم  از 46 نفراز فعالان عرصه سواد آموزی استان تقدیر به عمل آمد.