با حضور مهدی زاده معاون آموزشی سازمان سوادآموزی کشور اولین مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در اقلید افتتاح شد.

با حضور مهدی زاده معاون آموزشی سازمان سوادآموزی کشور: افتتاح اولین مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در اقلید

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،مهدی مهدی زاده در مراسم افتتاح مرکز یادگیری محلی گل نرگس سواد آموزی شهرستان اقلید ،با اشاره به اهداف اصلی راه اندازی این مراکز گفت : مراکز یادگیری محلی ایده ای است که تقریبا از ۳۰ سال قبل در بیشتر کشورهای جهان رونق گرفته و در ایران نیز از ۱۵ سال قبل کار خود را آغاز نموده و به موفقیت های ارزشمندی نیز دست یافته.

 معاون سازمان نهضت سواد آموزی کشور افزود: از سال گذشته و پس از وقفه ای چند ساله این نهاد فعالیت خود را شروع کرده و تا به حال ۳۱۰ مرکز یادگیری محلی در سراسر کشور راه اندازی شده که  از این تعداد ۱۵ مرکز آن در استان فارس قرار دارد.

مهدی زاده خاطر نشان کرد : مراکز یادگیری محلی جهت انتقال روش درست تربیت فرزندان ، مدیریت خانواده و همچنین انتقال مهارت های ایجاد اشتغال خانگی شکل گرفته است.

وی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد : ما قرار نیست در این مراکز از اعتبارات دولتی به صورت گسترده استفاده کنیم ، بلکه می خواهیم از امکانات و ظرفیت های موجود جامعه استفاده شود .

مهدی زاده فعالیت های این مراکز را فراتر از سواد آموزی دانست و خاطر نشان کرد : در این مراکز می توان با برگزاری جشن ، مسابقات ، جشنواره ، مراسم و هر نوع فعالیتی که منجر به تقویت روحیه ی خودباوری و نشاط در بین افراد می شود ، توسط خود مردم به کمک آنها شتافت.

معاون آموزشی سازمان سواد آموزی کشور گفت:با تغییر تعریف سواد در آینده ناچاریم به سمتی حرکت کنیم که در هر شهر چنین مراکزی داشته باشیم و حتی می توان از مدارس در شیفت های مخالف به عنوان مراکز یادگیری استفاده کرد .

شایان ذکر است ، مرکز یادگیری محلی گل نرگس با ۵۰۰ متر مربع مساحت ، ظرفیت آموزش ۲۰۰ نفر بی سواد را دارد .

برپایی نمایشگاه دست آوردهای سواد آموزان  ، نمایشگاه غذای سالم ، طبخ نان محلی ، دکلمه خوانی و خوش آمد گویی توسط دانش آموز زهرا قادری ، از برنامه هایی بود که در حاشیه این مراسم انجام شد.

گفتنی است دکتر مهدی زاده در بازدید سه روزه خود از استان فارس  ،به شهرستان های آباده ، پاسارگاد، خرم بید و مرودشت نیز سفر کرد و علاوه بر شرکت در جلسات شورای پشتیبانی ، بهبود کیفیت و ستاد امتحانات سواد آموزی، از کلاس های دوره های مختلف این شهرستان ها نیز بازدید کرد.

حضور در همایش بزرگ سواد آموزان شهرستان آباده ،افتتاح مرکز یادگیری محلی نواندیشان آباده، بازدید از مدرسه سرباز پادگان ولیعصر (عج) آباده ، بازدید از اجرای طرح "نماز کلید بهشت " شهرستان مرودشت از دیگر برنامه های مهدی زاده در سفر به شهرستان های استان فارس بود.