امین الرعایا، معاون سوادآموزی استان یزد: 5 مرکز یادگیری محلی دولتی و مشارکتی در نواحی یک و دو یزد و شهرستان مهریز افتتاح شد.

امین الرعایا، معاون سوادآموزی استان یزد: 5 مرکز یادگیری محلی دولتی و مشارکتی در نواحی یک و دو یزد و شهرستان مهریز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی معاونت سواد آموزی یزد نشست گروه بهبود کیفیت سوادآموزی استان یزد با حضور اعضاء در سالن شهید ساداتی اداره کل برگزار شد . در این جلسه مرآت امین الرعایا ضمن عرض تشکر از همیاری و همراهی اعضاء گروه بهبود کیفیت سوادآموزی  علی الخصوص مدیران آموزش و پرورش نواحی ،  شهرستان و مناطق، برنامه های اجرا شده در هفته سوادآموزی را به اطلاع رساند و وی با اشاره به برنامه های در حال اجرای  سوادآموزی  گفت : افتتاح 5 مرکز یادگیری محلی در سطح استان به صورت دولتی و مشارکتی ،  برگزاری کلاس های آموزش رایانه ، نماز کلید بهشت ، بازدید از کلاس های درس توسط گروه بهبود استان و کارشناسان سوادآموزی و اجرای برنامه های گرامیداشت ایام الله دهه فجر توسط سوادآموزان و آموزش دهندگان  را از جمله مهمترین برنامه های سوادآموزی استان تا پایان سال اعلام کرد.

معاون سوادآموزی استان به ارائه گزارش آماری از باسوادی کودکان 6 تا 9 ساله استان پرداخت و گفت متاسفانه استان جایگاه خوبی در این گروه سنی ندارد و باید تدابیری در این باره اندیشیده شود . که مهمترین آن تشکیل کارگروهی جهت بررسی این موضوع در سطح استان می تواند باشد .

گزارش مصوبات جلسه قبل و همچنیان برنامه های آینده سوادآموزی از دیگر برنامه های این نشست بود.