رزم آرا، سرپرست معاونت سوادآموزی استان آذربایجان غربی: نرخ باسوادی در جمعیت زنان استان 75.7 درصد می باشد.

رزم آرا، سرپرست معاونت سوادآموزی استان آذربایجان غربی: نرخ باسوادی در جمعیت زنان استان 75.7 درصد می باشد.

به  گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، نشست هم اندیشی در خصوص ارتقاء سطح سواد و توانمندیهای بانوان استان با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی و سرپرست معاونت سواد آموزی استان در محل دفتر معاونت ابتدائی استان برگزار شد.

مقصود رزم آرا، سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان در این نشست اظهار کرد: بر اساس سرشماری سال 95، نرخ باسوادی در جمعیت زنان استان 75.7 درصد می باشد.

این مقام مسوول با بیان اینکه در شرایط کنونی «شهروند یادگیرنده» در سطح جهان مطرح است؛ خاطر نشان کرد: تعداد 2هزار و 737 نفر از بانوان استان در مراکز یادگیری محلی مشغول تحصیل می باشند.

وی با بیان اینکه 13 دستگاه اجرایی استان بطور مستقیم در برنامه شتاب بخشی سوادآموزی استان مشارکت دارند؛ ادامه داد: همدلی، همکاری و هماهنگی یک ضرورت در حوزه سوادآموزی است.

شهلا تاجفر، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی نیز با بیان اینکه رتبه استان در حوزه سواد مناسب نیست؛ اظهار کرد: مراکز یادگیری محلی بعنوان زیربنای سوادآموزی باید تقویت شود.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه معاون رئیس جمهور در امور بانوان در سفر اخیر به استان نسبت به اجرای طرحهای توانمندی بانوان استان نظر مساعد داشته اند؛ اذعان کرد: طرح ارتقاء سطح سواد و توانمندی زنان استان در دستور کار دولت قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: مرزی بودن استان یک ظرفیت بسیار بزرگ است که نباید معضل بی سوادی و بازماندگان از تحصیل آن را تحت الشعاع قرار دهد.