دانش فر، معاون سوادآموزی استان بوشهر: مراقبت از فضای سبز باید به یک فرهنگ تبدیل شود.

دانش فر، معاون سوادآموزی استان بوشهر: مراقبت از فضای سبز باید به یک فرهنگ تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، در آستانه روز 22 اسفند روز ملی شهید، غلامرضا دانش‌فر با حضور در محل یادمان 176 شهید سوادآموزی و چهار شهید سوادآموزی استان بوشهر در بوستان شغاب شهر بوشهر اظهار داشت: غرس هر نهال و کاشت درخت می‌تواند محیطی زیبا و شاداب برای افراد جامعه خلق کند که از این جهت نگهداری و مراقبت از درختان و فضای سبز باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای سوادآموزی کشور و استان بوشهر در سال 1394، افزود: در آن روز به یاد 176 شهید بزرگوار سوادآموزی کشور و از جمله چهار شهید سوادآموزی استان بوشهر شهیدان محمدجواد فخری، شبر فرهانی،کرم مغدانی و حیدر تباشیر در پارک شغاب بوشهر نهال کاشته شد و اکنون باید در نگهداری و پرورش این درختان تلاش شود.

وی به اهمیت ویژه درخت کاری از جنبه سنتی، جنبه مذهبی، دینی پرداخت و بیان کرد: در آیات متعدد قرآن کریم از جمله آیات ۲۴ تا ۲۶ سوره ابراهیم و آیات ۷۱ و ۷۲سوره واقعه به روشنی به لزوم کاشت و نگهداری درخت و فضای سبز طبیعت تاکید شده است.

دانش‌فر با اشاره به این گفته شهید مرتضی مطهری که«همه گروه‌هاى خدمت‌گذار در جامعه مدیون شهدا هستند.» عنوان کرد: موقعیت و جایگاهی که اکنون همه ما در آن قرار گرفته‌ایم به واسطه فداکاری شهدا از جمله شهیدان والا مقام فرهنگی و سوادآموزی است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر این که خود را مدیون خون شهدا می‌داند، افزود: همه ما باید عملاً قدردان خون شهدای عزیز، جانبازان فداکار و همه ایثارگران و خانواده های محترم آنان باشیم و از مشکلات این عزیزان  لحظه‌ای غافل نشده و در حد توان خود برای حل مشکلات آنها تلاش و پیگیری کنیم.