برگزاری 16 یادواره شهدای سواد آموزی در کشور

عطاران مشاور امور فرهنگی سازمان نهضت سواد آموزی اعلام کرد : در سال1395،هفت یادواره و در سال 96 نیز 9 یادواره شهدای سواد آموزی برگزار گردیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی مصطفی عطاران مشاور امور فرهنگی سازمان نهضت سواد آموزی اعلام کرد : در سال1395 ،هفت یادواره و در سال 96 نیز 9 یادواره شهدای سواد آموزی برگزار گردیده است.

عطاران با اشاره به خاستگاه و ضرورت برگزاری این برنامه فرهنگی بیان کرد : با عنایت به مصوبات شورای فرماندهی پایگاه شهید بهشتی و شورای معاونان و مدیران سازمان نهضت سواد آموزی و به منظور ادای دین نسبت به شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی به ویژه شهدای عرصه سوادآموزی و زنده نگه داشتن نام و یاد آن عزیزان مقرر گردیده بود یادوراه های شهدای سواد آموزی در سراسر کشور با اهتمام معاونت های سواد آموزی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها برگزار گردد.

وی افزود : بعد از احصای نهایی تعداد شهدای سواد آموزی هشت سال دفاع مقدس و اتمام سرگذشت پژوهی این عزیزان و چاپ و توزیع کتاب سوره های سرخ ، مقرر گردید  در مراسماتی تحت عنوان یادواره شهدای سواد آموزی ضمن زنده نگهداشتن یاد و. خاطره شهدای سواد آموزی از خانواده های آن عزیزان تجلیل به عمل آید. در این  راستا از سال 1395 ، برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری این مراسمات معنوی در دستورکار  سازمان  نهضت سواد آموزی قرار گرفت .

عطاران در خصوص تعداد استان ها برگزار کننده یادواره نیز اعلام کرد : به حول و قوه الهی و با تاییدات حضرت ولی عصر (عج)،تا کنون بالغ بر 16 یادواره شهدای سواد اموزی برگزار شده است که 7 یادواره در سال95  و نه یادواره نیز در سال 96 در  استان های  کرمان، خراسان رضوی ، کردستان ، یزد ، سمنان ، اردبیل ،البرز ،مرکزی و کرمانشاه برگزار شده است .

مشاور امور فرهنگی سازمان نهضت سواد آموزی در خصوص کم و کیف ادامه این برنامه ادامه داد :  به فضل خداوند متعال مقرر است این برنامه باشکوه و معنوی در سال 97 نیز در استان های آذربایجان غربی ،بوشهر ،چهارمحال وبختیاری،خوزستان ، زنجان ،قزوین ، گیلان ،گلستان ،لرستان ،مازندران ، هرمزگان و همدان برگزار گردد . امید آنکه زمینه ای باشد برای درس آموزی هرچه بیشتر نسل ها از مکتب و عملکرد این یاران آخرالزمانی حضرت سید الشهدا علیه السلام .