برگزاری بزرگترین دوره آموزشی مجازی کشور در سال 96

حسین مونسان : سازمان نهضت سواد آموزی در سال 96 ،با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی تهران،بزرگترین دوره آموزشی مجازی آموزش‌دهندگان را برای بیش از 750 هزار نفر برگزار نماید .

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی، حسین مونسان مدیرکل امور اداری و پشتیبانی سازمان گفت: سازمان نهضت سوادآموزی با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی تهران در سال 1396  توانسته بزرگترین دوره آموزشی مجازی  آموزش‌دهندگان را برای قریب به 75 هزار نفر برگزار نماید.

وی در خصوص محتوای این دوره آموزشی اعلام کرد : دوره ی آموزشی الکترونیکی آموزش دهندگان ، که با همکاری جهاد دانشگاهی استان تهران در سال 1396 برگزار شد ، مهارت‌های مورد نیاز تدریس و اصول کلاسداری را به مدت 126 ساعت (44 ساعت عمومی و 82 ساعت تخصصی) ارایه نموده است .

مدیر کل امور اداری و پشتیبانی سازمان نهضت سواد آموزی درباره شیوه ی آموزش این دوره الکترونیکی بیان کرد: دوره ی آموزشی مجازی آموزش دهندگان سواد آموزی از طریق تولید و بارگذاری 430 حلقه فیلم آموزشی در 9 عنوان درس عمومی و 6 عنوان درس تخصصی محتوای مورد نیاز را  در اختیار افراد شرکت کننده در دوره قرار داده است . همچنین به منظور سهولت دسترسی افراد شرکت کننده، لوح های فشرده محتوای دوره به تعداد افراد ثبت نام کرده،در جهاد دانشگاهی تهیه و ارسال گردیده است وکلیه کتب و منابع آموزشی نیز در سایت جهاد دانشگاهی بارگزاری گردید.

مونسان ادامه داد :در مجموع تعداد 73590 نفر در جهاد دانشگاهی ثبت نام کرده بودند که  از این تعداد 65523 نفر در آزمون شرکت نموده و در نهایت 55385 نفر در آزمون قبول شدند.

وی در خصوص سایر دوره های آموزشی برگزار شده توسط  سازمان نهضت سواد آموزی در سال 96 افزود: در سال گذشته دوره تربیت آموزش دهنده طرح‌ آموزش سربازان بی سواد  برای ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران برای 48 نفر به مدت 108 ساعت برگزار شد و در جهت آموزش و توانمندسازی کارکنان سوادآموزی استان و شهرستانها نیز دورهای شغلی تخصصی برای روسای ادارات سوادآموزی شهرستانها به مدت 16 ساعت برای 684نفر و دوره شغلی تخصصی برای معاونین و روسای ادارات سوادآموزی ادارات کل استانها به مدت 16ساعت برای 120 نفر برگزار گردیده است.

مونسان افزود : سازمان نهضت سواد آموزی علاوه بر دوره های معمول عمومی و تخصصی خود که به صورت حضوری یا نیمه حضوری برگزار می نماید، در سال 96 اقدام به برگزاری نشست یکروزه برای کارکنان سوادآموزی استان و شهرستانها با عنوان «نماز کلید بهشت»  با هدف طرح آموزش عملی نماز برای سواد آموزان نموده است.