برگزاری مراسم معنوی رونمایی و اهدای قرآن کتابت شده سواد آموزان به موزه حرم رضوی (ع)

در اولین روز گردهمایی معاونان سواد آموزی استان ها قرآن کتابت شده سواد آموزان در موزه حرم رضوی رونمایی شد و به موزه اهدا گردید .

  به گزارش روابط  عمومی سازمان نهضت سواد آموزی ، در اولین روز گردهمایی سه روزه معاونان سواد آموزی استان ها در مشهد مقدس  ، یک جلد از قرآن های کتابت شده ی سواد آموزان دوره انتقال سواد با حضور باقرزاده معاون وزیر و رییس این سازمان و جمعی از  معاونین سواد آموزی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و اعضای شورای معاونین ،در موزه حرم رضوی رونمایی گردید و به آن موزه اهدا گردید .

 

 

باقرزاده معاون وزیر و رییس سازمان در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از انجام این کار معنوی توسط سواد آموزان و اهداف طرح کتابت نور بیان کرد :روخوانی قرآن کریم یکی از اهداف اصلی دوره های سواد آموزی است و انگیزه بسیاری از سواد آموزان برای شرکت در این دوره ها کسب مهارت روخوانی قرآن است.طرح کتابت نور با هدف ارتقای فرهنگ قرآنی در بین سواد آموزان و تقویت مهارت خواندن و روخوانی قرآن اجرا گردید.  

 

وی افزود :طرح کتابت نور به منظور کتابت قرآن توسط سواد آموزان دوره انتقال با شرکت بیش از 3هزار نفر از سواد آموزان در سراسر کشور آغاز گردید . دراین طرح هر کدام از سواد آموزان مشارکت کننده یک صفحه از کلام الله مجید را کتابت نمودند که جمعا پنج نسخه قرآن دست نویس کتابت گردید . بر اساس برنامه ریزی های این طرح مقرر است  قرآن های کتابت شده به حرم های  نورانی امام علی(ع) ، کربلای معلی و موزه رضوی ، حرم حضرت زینب و مرقد امام رض  اهدا گردد.