ملک پور معاون سوادآموزی استان فارس: اهتمام ویژه سوادآموزی، ارائه خدمت به اقشار آسیب پذیر جامعه است.

ملک پور معاون سوادآموزی استان فارس: اهتمام ویژه سوادآموزی، ارائه خدمت به اقشار آسیب پذیر جامعه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عیسی ملک پور در نشست مشترکی با مدیر کل مؤسسه پارک سلامت فارس که در راستای جذب و آموزش بی سوادان تحت پوشش این حوزه برگزار شد، گفت: هر فردی در هر مسند و مسؤولیتی باید به نوبه خود در راستای بهبود کیفیت و شرایط زندگی افراد جامعه و کاستن از دغدغه ها و مشکلات فردی و اجتماعی گام بردارد و حوزه سوادآموزی نیز خدمت به افراد و اقشار آسیب پذیر جامعه را وجهه همت خود قرار داده و به این خدمت افتخار می کند .

ملک پور افزود: باسوادی این افراد آسیب پذیر  و نیز آموزش مهارتهای مختلف زندگی مورد توجه سوادآموزی می باشد و یکی از موارد مؤثر در این زمینه تأسیس مراکز یادگیری محلی است، زیرا تأسیس این مراکز می‌تواند گام‌های اساسی را برای رفع بی سوادی و آموزش مهارت های اساسی زندگی و حرفه آموزی بردارد و امیدواریم این تفاهم نامه بتواند موثر واقع شود .

مدیر کل مؤسسه پارک سلامت فارس، نیز گفت: مؤسسه پارک سلامت بر محورهای سلامت و تفریح و بر اساس نیازهای روانشناختی بنا شده است .

دکتر حاجات نیا افزود: افراد تحت پوشش این پارک ،معلولین جسمی و حرکتی ،  معتادین و افراد دارای مفاسد اخلاقی ، ایتام  و .... هستند که با بررسی های صورت گرفته  مشخص شد تعدادی از این افراد تحت پوشش ،بی سواد یا کم سوادند و نیاز به آموزش و با سواد شدن دارند .

وی سواد و آگاهی را یک ضرورت برای کاستن از آمار جرم های مختلف از جمله اعتیاد و مفاسد اخلاقی و ...برشمرد و گفت:  ما سابقه ۲۳ سال تجربه  کار آسایشگاهی ، بر اساس تجربه ،  همکاری های بین بخشی را  بسیار ضروری می دانیم ،لذا  آمادگی داریم  مرکز یادگیری محلی در پارک سلامت راه اندازی کنیم .

در پایان پس از بحث و تبادل نظر حاضرین در جلسه مواردی به عنوان مصوبه مورد تأیید و تصویب قرار گرفت.