افزایش نرخ سرانه برون سپاری فعالیت های سواد آموزی در خوزستان

موسی شیخی : بیش از 95 درصد از فعالیت های سواد آموزی به منظور کاهش تصدی گری دولت به بخش های خصوصی واگذار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، موسی شیخی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 95 درصد از فعالیت های سواد آموزی به منظور کاهش تصدی گری دولت  به بخش های خصوصی واگذار شد، اظهار کرد: در سال 97 نرخ سرانه هر سواد آموز قبول شده در دوره ی سواد آموزی 7 میلیون و 300 هزار ریال، در دوره ی انتقال 8 میلیون و 300 هزار ریال و در دوره ی تحکیم 1 میلیون و 400 هزار ریال تعیین شد که این رقم نسبت به سال گذشته  رشد داشته است.

وی افزود: در بخش های دیگر فعالیت های سواد آموزی نیز شاهد رشد نرخ سرانه بودیم که سرانه آموزش معلولیت های جسمی و ناشنوایان هر نفر 15 میلیون ریال،  روستاهای دارای یک نفر بی سواد  10  تا 49 سال باقی مانده، 11 میلیون ریال  پرداخت می شود. همچنین برای افرادی که به صورت خودآموز موفق به اخذ کارنامه قبولی شوند نیز مبلغ 7 میلیون و 635 هزار ریال پرداخت خواهد شد .

 شیخی در عین حال با اظهار اینکه سواد آموزان کلاس های دوره ی سواد آموزی که موفق به دریافت کارنامه قبولی شوند مشمول دریافت پاداش  20 درصدی خواهند شد، توضیح داد:  این سوادآموزان مبلغی معادل  1 میلیون و 527 هزار ریال به عنوان سرانه قبولی دریافت خواهند کرد.

وی در پایان با اشاره به زمانبندی دوره های مختلف سوادآموزی در خوزستان، گفت: اول تیر تا آخر دی ماه 97 دوره سوادآموزی برگزار خواهد شد. همچنین دوره انتقال از اول شهریور تا پایان آبان ماه 97 ادامه خواهد داشت. دوره تحکیم نیز از ابتدای شهریورماه تا پایان آذرماه سال جاری اجرایی خواهد شد.