مودی، معاون سوادآموزی خراسان شمالی: دستگاه ها در امر سوادآموزی خراسان شمالی مشارکت می کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی مهدی مودی روز سه شنبه در گفت و گو با این رسانه اظهار داشت: استفاده حداکثری دستگاه ها در شناسایی، جذب و آموزش بی سوادان و کم سوادان، تبلیغ و فرهنگ سازی، کاربردی کردن آموزش ها، کیفیت بخشی به فعالیت ها، ارتقای کمی و کیفی سوادآموزی و توانمندسازی مخاطبین از جمله اهداف مشارکت با دستگاه ها است.
وی با بیان اینکه سال گذشته سوادآموزی خراسان شمالی با 29 دستگاه تفاهم نامه مشترک داشت گفت: با مشارکت دستگاه ها چهار هزار و 64 نفر جذب سوادآموزی شدند که 56 درصد عملکرد سوادآموزی پارسال در این استان با مشارکت بین بخشی دستگاه ها محقق شد.
مودی با اشاره به اینکه مشارکت بین بخشی دستگاه ها برای سوادآموزی از اول تیرماه آغاز خواهد شد افزود: امسال سعی بر این است مشارکت و تفاهم نامه ها تمدید، توسعه و تقویت شود که هم اکنون اولین جلسه آن برگزار شده است.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: با توجه به برنامه ریزی های سال 97 برای سوادآموزی، 5 درصد از نیروهای دستگاه ها، 20 درصد فرهنگیان و 75 درصد موسسات آموزشی به کار خواهیم گرفت.
میزان باسوادی افراد گروه سنی بالاتر از 6 سال در این استان از میانگین کشوری 4.3 درصد عقب تر است.
خراسان شمالی در شاخص باسوادی افراد بالای 6 سال در جایگاه 24 ام در میان استان های کشور قرار دارد، با وجود اقدامات خوب و تلاش های زیادی که انجام شده، هنوز هم در این استان بی سواد وجود دارد.
خراسان شمالی 864 هزار نفر جمعیت دارد که 44 درصد از این جمعیت در روستاها سکونت دارند.