برگزاری گردهمایی مسئولین سواد آموزی شهرستان های استان یزد

گردهمایی مسئولین سوادآموزی شهرستان ، مناطق استان یزد با حضور معاون سوادآموزی استان در محل سالن جلسات مرکز اموزشی شهید دادرس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان یزد: در این گردهمایی معاون سوادآموزی استان بااشاره به  نامه ی مقام وزیر محترم آموزش و پرورش  و تاکید ایشان به امر سوادآموزی گفت: بزودی نامه وزیر محترم اموزش و پرورش از طریق استانداری به فرمانداران ارسال می گردد و امید است که ادارات آموزش و پرورش با هماهنگی با سایر اعضاء شورای پشتیبانی برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت شهرستانی برای سوادآموزی آن شهرستان تدوین نمایند.

وی با اشاره به ارزیابی انجام شده  از فعالیت های سوادآموزی در سال 1396 ضمن تشکر از ادارات برتر گفت : این ارزیابی بنا بر تاکید گروه بهبود سوادآموزی استان انجام شده و دستاوردهای مفیدی برای سوادآموزی داشته است و انشالله در سال 1397 هم ادامه خواهد داشت.

مرآت امین الرعایا هم چنین در این گردهمایی با تاکید  بر اتمام  کلاس های سوادآموزی سال 1396 ،از آغاز ثبت نام دوره های سوادآموزی و تحکیم سوادآموزی در سال 1397 خبر داد و خواستار دقت بیشتر  در ثبت نام سوادآموزان شد و از مسئولین سواداموزی شهرستان و مناطق خواست اولویت اصلی خود را در جذب بیسوادان ایرانی علی الخصوص اولیاء دانش آموزان قرار دهند .

معاون سواداموزی استان در این گردهمایی با اشاره به طرح های نماز کلید بهشت و طرح آموزش رایانه گفت ؛انشالله برنامه داریم که کل استان را در سال 1397 را در این دو طرح پوشش دهیم و منتظر ابلاغ از سوی سازمان مرکزی هستیم .

در این گردهمایی روسای ادارات و کارشناسان حوزه معاونت سواداموزی استان نیز برنامه های مرتبط  با حوزه های تحت نظارت خود را در سال 1397 اعلام نمودند .

همچنین مسئولین سوادآموزی شهرستان و مناطق نیز پیشنهادات و راه کارهای خود را در جهت هر چه بهتر برگزار شدن برنامه ها ارائه نمودند .