جزییات مباحث پانزدهمین جلسه شورای مدیران سازمان نهضت سوادآموزی

پانزدهمین جلسه شورای معاونین و مدیران این سازمان به ریاست علی باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی ،پانزدهمین جلسه شورای معاونین و مدیران این سازمان به ریاست علی باقرزاده معاون وزیر و رئیس  سازمان نهضت سواد آموزی برگزار گردید .

دستور کار این شورا که با حضور مودی معاون سواد آموزی خراسان شمالی تشکیل شد ،به  بررسی دستاوردها ،مسایل و مشکلات استان خراسان شمالی در حوزه سواد آموزی اختصاص یافته بود.

باقرزاده بعد از استماع گزارش ارائه شده از سوی معاون سواد آموزی خراسان شمالی ،با تشکر از زحمات و فعالیت های صورت گرفته توسط همکاران معاونت سواد آموزی خراسان شمالی ،بیان کرد : شخص آقای مودی به عنوان معاون سواد آموزی استان خراسان شمالی، دارای ویژگی های منحصر به فردی هست؛ ایشان یک شخص با اخلاص،دارای روحیه جهادی ،دقیق،پیگیر و وفادار به سازمان نهضت سواد آموزی هستند .

وی با اشاره به بافت جمعیتی این استان افزود : استان خراسان شمالی جزء معدود استان های کشور است که جمعیت روستایی آن بیشتر از جمعیت شهرنشین است .

 باقرزاده ادامه داد : نتایج رسمی سرشماری سال 95 ،نشانگر این واقعیت است در طی سالهای اخیر فعالیت های خوب و اثربخشی در زمینه سواد آموزی استان خراسان شمالی اتفاق افتاده است برای مثال نرخ باسوادی جمعیت 19-10 ساله در این استان  از رشد  2.5درصدی برخوردار بوده یا  نرخ باسوادی گروه سنی 49-10 سه درصد رشد داشته است .

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی همچنین با ابراز خرسندی از اتمام فرآیند تبادل تفاهم نامه بودجه سال 97 استان ها،تاکید کرد:دفتر طرح و برنامه به عنوان مجری و هماهنگ کننده این امر ،باید نسخه ای از این تفاهم نامه های بودجه را در قالب یک مجلد آماده نموده و به ادارات کل برنامه ریزی دوره های سواد آموزی ، سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی  و مشاور امور سواد آموزی سازمان ارائه نماید .

وی همچنین تاکید نمود: مدیران کل لازم است مسایل و مشکلات مطرح شده از سوی معاون سواد آموزی استان خراسان شمالی را به دقت مورد بحث و بررسی قرار دهند و در حداقل زمان نسبت به ارائه پاسخ و راهکار حل مسایل اقدام نمایند .


مودی معاون سواد آموزی استان خراسان شمالی نیز ضمن تشکر از فراهم شدن فرصت برای حضور در شورای معاونین و مدیران سازمان  و اختصاص زمان برای ارائه گزارش دستاوردها ،مسایل و چالش های سواد آموزی استان،با ابراز خرسندی از عملکرد استان در ارتقای شاخص های سواد و روند روبه رشد همکاری های برون سازمانی در این زمینه بیان کرد:علی رغم  تمامی فعالیت های چشمگیر اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی و معاونت سواد آموزی این استان در خصوص توسعه عدالت آموزشی و پوشش کامل باسوادی،استان خراسان شمالی از چالش هایی مانند جابجایی سریع نیروهای شاغل در پست های سواد آموزی ، کمبود اعتبارات سواد آموزی و مسدود نبودن مبادی بی سوادی رنج می برد .