مهدیزاده، معاون امور آموزشی سازمان: ریشه کنی بی سوادی در جامعه باید مهم ترین دغدغه نهضت و آموزش دهندگان باشد.

جلسه هم اندیشی معاون آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی کشور با آموزش دهندگان نواحی 1 و 2 ارومیه در سالن امام علی (ع) ناحیه 2 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، محمد مهدی زاده، معاون آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی کشور در این جلسه با ابراز خرسندی از حضور در جمع آموزش دهندگان اخلاص و صداقت را مهم ترین اولویت خدمت در نهضت سواد آموزی برشمرد و گفت: ریشه کنی بی سوادی در جامعه باید مهم ترین دغدغه نهضت و آموزش دهندگان باشد.

وی به موفقیت های سازمان نهضت سواد آموزی در سال های اخیر اشاره کرد و افزود: خوشبختانه بعد از 15 سال توانستیم جایزه سازمان جهانی یونسکو دربخش سواد آموزی را کسب کنیم.

معاون آموزشی نهضت سوادآموزی کشور با تاکید بر اینکه گرفتن نمره قبولی توسط سوادآموزان در امتحانات به منزله باسوادی نیست از آموزش دهندگان خواست در این زمینه همت بیشتری داشته باشند.

مهدی زاده به تصویب قوانین استخدامی آموزش دهندگان نیز اشاره کرد و گفت: مصوبات استخدامی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی  با جدیت تمام پیگیری می شود.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه در سال 96 نسبت به سال قبل از لحاظ حجم پذیرش جزو 6 استان برتر کشور قرار گرفتیم، ادامه داد: در سالجاری نیز با 3 هزار 825 آموزش دهنده بیش از 37 هزار سواد آموز را تحت پوشش قرار داده ایم.

صمیمی حرکت جهادی و تلاش و همت مضاعف را مهم ترین موضوع در کاهش بی سوادی در جامعه برشمرد و گفت: شناسائی ، جذب و آموزش بی سوادان نیازمند مشارکت همگانی است.

وی نظارت بر عملکرد آموزش دهندگان، همکاری بیش از پیش با شورای پشتیبانی  و بازدید و تعامل با شهرستان ها را از مهم ترین اولویت های نهضت سوادی آموزی استان در راستای شتاب بخشی به برنامه های برشمرد و ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های صورت گرفته شاهد کاهش آمار بی سوادی در آذربایجان غربی باشیم.

گفتنی است بعد از این جلسه با حضور مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی مرکز یادگیری محلی اندیشه نو مدیریت آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه به افتتاح رسید.