ناصری، مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل: سواد بستر و موتور توسعه کشور است.

همایش یک روزه مدیران، روسا و کارشناسان سواد آموزی مناطق و نواحی بمناسبت 17 شهریور روز جهانی سواد آموزی و با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و مشاور رییس سازمان سوادآموزی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه سوادخواندن ونوشتن جزء ضروریات  جامعه است، گفت: سواد بستر و موتور توسعه کشور است و با توجه به اینکه باعث بهبود مناسبات اجتماعی و عاملی برای ارتقا فرهنگ عمومی جامعه است باید مورد توجه قرار گیرد.

احمد ناصری با توصیه به اینکه باید دست به دست هم بدهیم تا بی سوادی در کشور ریشه کن شود، گفت: در مدیریت امروزی دولت ها را به " دولت های رفاه " تعبیر می کنند که یکی از رسالت های آن آموزش می باشد.

وی همچنین خاطر نشان ساخت: کشورها بر اساس 8 الگو ارزیابی شده اند که ایران با توجه به اهمیتی که به دو عامل بهداشت و سواد قایل می باشد، جایگاه خوبی را در دنیا به خود اختصاص داده است.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه به این نکته اشاره کرد که حوزه سواد آموزی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی 40 درصد رشد داشته که این مقدار در سایه پشتکار بدنه سوادآموزی و نیز حمایت های حاکمیتی میسر شده است.

احمد ناصری همچنین با عنوان اینکه استان اردبیل در زمینه جذب، تحکیم و انتقال سواد آموزی بالای 100 درصد حجم ابلاغی عمل کرده است، گفت: درصد با سوادی در سنین 49-10 سال استان اردبیل 93.1 درصد می باشد که با میانگین کشوری 1.6 درصد فاصله دارد و با برنامه ریزی های انجام شده انشالله به بالاتر از میانیگن کشوری که 94.7 درصد می باشد، خواهیم رسید.