تقی نیا، معاون سوادآموزی استان مازندارن: 1 میلیارد و 200 میلیون تومان از دستمزد آموزش دهندگان سوادآموزی استان مازندران پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «داود تقی نیا» در گفتگو با روابط عمومی اظهار کرد: این مبلغ بخشی از حق الزحمه آموزش دهندگان سوادآموزی استان مازندران در دوره های سوادآموزی، تحکیم و انتقال بوده که مربوط به سال 96 است.

وی با اشاره به تعداد آموزش دهندگانی که این مبالغ دستمزد خود را دریافت کرده اند، گفت: بیش از 1600 نفر از آموزش دهندگان استان مازندران در فهرست دریافت دستمزد قرار دارند که این مبلغ در بین 32 شهرستان و منطقه توزیع شده و طی روزهای آینده به دست آموزش دهندگان خواهد رسید.

تقی نیا با بیان اینکه در کنار این دستمزد سهم بیمه تأمین اجتماعی آموزش دهندگان نیز پرداخت شد، تصریح کرد: بخش دیگری از مطالبات آموزش دهندگان هنوز پابرجا است که انشالله طی ماه های آتی پرداخت خواهد شد تا در جهت ریشه کنی هر چه بیشتر بیسوادی موجب انگیزه بخشی به آموزش دهندگان عزیز شود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سال تحصیلی جدید از تیرماه آغاز شده، خاطرنشان کرد: استان مازندران بالاترین میزان سواد را در کشور در اختیار دارد که از جمله افتخارات این مردم است. به همین خاطر حتی کمترین میزان بیسوادی نیز در شأن مردم فهیم این استان نیست.

این مقام مسئول از همه اقشار مردم خواست در صورت شناسایی بیسوادان آنان را به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت خود معرفی کنند تا روند ثبت نام، شروع مراحل سوادآموزی و دریافت رایگان اقلام آموزشی برای گروه های هدف 10 تا 49 سال از طریق رسمی پیگیری شود.

تقی نیا یادآور شد: تمام مردم استان همت کنند و بیسوادان 10 تا 49 سالی که در بین بستگان، منطقه و محله خود می شناسند را به مدارس محل سکونت خود معرفی کنند.