دومین جلسه شورای پشتیبانی استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی معاونت سوادآموزی خراسان رضوی دومین جلسه شورای پشتیبانی استان با حضور مسئولین استان و آموزش و پرورش در دفتر مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد.

 این جلسه که به ریاست نوروزیان معاونت اجتماعی،سیاسی و امنیتی استاندار و با حضور کلیه اعضا برگزار شد.

مصطفی اسدی  معاونت سوادآموزی خراسان رضوی ضمن ارائه گزارش کامل از فعالیتهای سوادآموزی از کسب رتبه اول توسعه سواد در جهان خبر داد و افزود دکتر باقرزاده به نمایندگی از ایران در اجلاس فرانسه شرکت و جایزه ایران را دریافت کردند و این نشان از عزم راسخ تمامی کشور در ریشه کنی بی سوادی است.

اسدی افزود معاونت سوادآموزی دو خواسته از از این شورا دارد اول ترک تشریفات برگزاری مناقصه با استناد به بند (و) آیین نامه واگذاری فعالیت های سوادآموزی و دوم طبق قانون قرار دادن 5درصد از بودجه سوادآموزی در اختیار معاونت سوادآموزی برای صرف در امور جاری و پروژه ها می باشد.

در پایان و پس از شنیدن نظرات اعضاء مقرر گردید با تصویب کارگروه ویژه و چک کردن نداشتن منع قانونی و دریافت مستندات با دو مصوبه درخواستی موافقت گردد.

همچنین و در ابتدای جلسه قاسمعلی خدابنده مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی  عنوان کرد : دانش آموزان خراسان رضوی در برنامه ها و مسابقات علمی، فرهنگی و پرورشی، ورزشی و آزمایشگاهی در سال 97 درخشش بسیار خوبی داشتند که کسب عنوان های متعدد مسابقات قرآن، عترت و نماز،  رقابت های فرهنگی و هنری و همچنین مسابقات ورزشی در کنار موفقیت و کسب عناوین برتر در جشنواره های نوجوان خوارزمی و المپیاد علمی ریاضی،  ادبیات و علوم تجربی و همچنین مسابقات فنی و حرفه ای و کاردانش تنها بخشی از این توفیقات کسب شده است همچنین دانش آموزان استان با کسب رتبه های برتر کنکور سراسری پس از سال ها توانستند جایگاه استان خراسان رضوی را در این بخش به رتبه دوم برسانند.

 وی با اشاره به شرایط ویژه سال تحصیلی 97-98 از لحاظ نیروی انسانی افزود :خوشبختانه با پیگیری های استاندار و رایزنی هایی که از سوی اداره کل با وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت بخش عمده ای از مشکل کمبود نیروی انسانی که با آن مواجه بودیم حل شده است و انشالله در ابتدای مهر 97 کلاس درسی بدون معلم نخواهیم داشت.

در بخش فضاهای آموزشی نیز با مشکلاتی مواجه هستیم که با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته درخصوص بهره برداری از 721 کلاس درس در استان تا آغاز سال تحصیلی جدید ، در این بخش نیز حداقل چالش را داشته باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از احیای سهم سه درصدی دستگاه تعلیم و تربیت خبر داد و تصریح کرد : از محل عوارض شهرداری خوشبختانه با مساعدت و همراهی شورای شهر و شهرداری مشهد سهم سه درصدی آموزش و پرورش از عوارض شهرداری پس از سال ها مجددا احیا شد که تاکنون در شش ماهه نخست سال 97 از این محل حدود پنج میلیارد ریال درآمد نصیب آموزش و پرورش شده که انشالله با برنامه ریزی هایی که در این بخش پیش بینی شده این درآمدها به خدمت رسانی بهتر آموزش و پرورش به دانش آموزان بویژه در مناطق حاشیه و کم برخوردار شهر مشهد منجر شود.

خدابنده در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد :در بحث اسکان فرهنگیان در تابستان سال 97 تا به امروز بیش از دو میلیون و 400 هزار نفر روز در پایگاه های اسکان فرهنگیان پذیرش شده اند.