جزئیات مباحث نوزدهمین شورای معاونین و مدیران سازمان نهضت سواد آموزی

نوزدهمین شورای معاونین و مدیران کل این سازمان با ریاست علی باقرزاده معاون وزیر و ريیس سازمان تشکیل گردید .

به گزارش روابط  عمومی سازمان نهضت سوادآموزی نوزدهمین شورای معاونین و مدیران کل این سازمان با ریاست علی باقرزاده معاون وزیر و ريیس سازمان تشکیل گردید .

این نشست به منظور بررسی نحوه برگزاری مراسم روزجهانی سواد آموزی و ارائه گزارش بازدید های استانی صورت گرفته توسط معاونین و مدیران کل این سازمان،تشکیل شد .

در ابتدای جلسه مهدی زاده معاون امور آموزشی سازمان با ارائه گزارش مختصری از برگزاری مراسم روز جهانی سواد آموزی در استان آذربایجان شرقی به بیان نظرات و دیدگاه های خود در مورد فعالیت های استان های اردبیل ،آذرغربی و زنجان پرداخت .

در ادامه جلسه پرویز کوثری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نیز به ارائه گزارش ماموریت خود از استان های مورد بازدید خود پرداخت و نکاتی را در مورد فعالیت های سواد آموزی استان های مورد بازدید خود بیان کرد .

باقرزاده معاون وزیر و ريیس سازمان نهضت سواد آموزی بعد از استماع گزارش های ارائه شده از سوی معاونین سازمان ، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری سید سالارشهیدان  تاکید نمود :ماه محرم و ایام عزاداری امام حسین (ع) بهترین زمان برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است .

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با اشاره به برنامه های مراسم روز جهانی سواد آموزی کشور فرانسه و اهمیت موفقیت بین المللی اخیر سازمان در جایزه کنفوسیوس، تاکید نمود: سازمان نهضت سواد آموزی بعد از حدود دو دهه وقفه در زمینه دریافت موفقیت های بین المللی توانست در سال 2018 حایز رتبه بین المللی در زمینه سواد و توسعه مهارت گردد.

وی با اشاره به اهمیت مستند سازی طرح های در حال اجرا تاکید نمود : با بررسی اجمالی طرح های در حال اجرای سازمان به روشنی دریافت می شود اکثریت قریب به اتفاق طرح های سازمان مانند آموزش اتباع خارجی ، آموزش زندانیان،آموزش عشایر و آموزش سواد آموزی تبلتی ،هر کدام به تنهایی می توانند در یکی از بخش های جوایز بین المللی سواد آموزی درخشیده و حایز رتبه های برتر بین المللی شوند .اما نکته ای که باید به آن توجه نمود مستند سازی و پایش نتایج طرح های انجام شده و در حال اجرا است .

باقرزاده همچنین به اهمیت ارائه بازخورد مناسب ماموریت های استانی اشاره نمود و گفت :ارائه بازخورد صریح ،روشن  به نقاط ضعف و قوت استان ها  ضرورتی است که همه ما باید به آن توجه نماییم .

وی در انتهای جلسه به عنوان جمع بندی موارد زیر را مورد تاکید قرار داد :

-         احصای مسایل و چالش های مشاهده شده درخلال بازدیدهای استانی و تهیه پاسخ مناسب در اسرع وقت

-         مستند سازی تعدادی از طرح های در حال اجرای سازمان جهت معرفی به مجامع جهانی و مسابقات جهانی سواد آموزی

-        تهیه و تدوین  گزارش روز جهانی سواد آموزی در سطح ملی و بین المللی در قالب یک مجموعه

-         مکاتبه با مدیران کل استان ها در خصوص  پیگیری دلایل عدم تحقق حجم ابلاغی