تبادل تفاهم نامه توسعه همکاری با موسسه علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی

نشست تبادل موافقت نامه همکاری فی مابین سازمان نهضت سواد آموزی و موسسه علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی،نشست تبادل موافقت نامه همکاری فی مابین این سازمان و موسسه علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی با حضور دکتر نجفی رئیس موسسه و دکتر باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در سالن جلسات سازمان نهضت سواد آموزی برگزار شد.

گفتنی است این تفاهم نامه همکاری دو جانبه به منظور گسترش همکاری ها برای بهره گیری از ظرفیت های موجود  برای دستیابی به اهداف و برنامه های سواد آموزی و توسعه مهارت های سواد آموزان به امضای طرفین تفاهم نامه رسید.

علی باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان در ابتدای جلسه ضمن خوش آمد گویی و خیر مقدم به رئیس موسسه مذکور و هیات همراه وی ، در زمینه ضرورت توسعه همکاری های برون دستگاهی سازمان نهضت سواد آموزی اعلام کرد: من بارها اعلام کرده ام برگزاری چنین نشست هایی که منجر به توسعه همکاری های سازمان نهضت سواد آموزی با موسسات علمی و دستگاه های اجرایی می گردد را مبارک می دانم.

وی در خصوص دلایل بروز پدیده بی سوادی افزود؛ بی سوادی یک پدیده بسیار پیچیده  اجتماعی است که در ظهور و بروز آن دلایل متعددی مانند فقر اقتصادی ،فقر فرهنگی و مسایل اجتماعی نقش بسزایی دارد .

معاون وزیر و رئیس سازمان ضمن تاکید بر اهمیت توسعه هم افزایی و مشارکت در امر سواد آموزی  بیان کرد: دو دلیل عمده برای انعقاد این تفاهم نامه همکاری می توان بیان کرد:نخست توسعه مشارکت واستفاده ازهمه ظرفیت های موجود برای پرداختن همه جانبه به مقوله سواد آموزی ، دوم : تخصص گرایی و بهره گیری از تخصص موسسه علمی کاربردی در تدوین  مجموعه کتب راهنمای تدریس برای آموزش موثر مهارت در بین آموزش دهندگان دوره های سواد آموزی .

نجفی رئیس موسسه عملی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی نیز ابراز خرسندی از تشکیل این نشست و تاکید بر توسعه و تعمیق همکاری های دو جانبه بیان کرد : جای خالی آموزش مهارت ها در بین برنامه ها و فعالیت های سواد آموزی به چشم می خورد .

وی ادامه داد : همکاران ما در زمینه تولید محتوا برای آموزش مهارت به سواد آموزی تلاش و جدیت چشمگیری از خود نشان داده اند ، که تولید سی و نه عنوان کتاب راهنمای آموزش مهارت های اساسی زندگی و حقوق شهروندی گواه تلاش و جدیت آنان در این زمینه است .  

رئیس موسسه علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی در جمع بندی سخنان خود تاکید کرد : موسسه ما آمادگی کامل خود را برای توسعه و تعمیق همکاری ها در زمینه تولید محتوا و توانمند سازی آموزش دهندگان  دوره های سواد آموزی اعلام می دارد .

متن تفاهم نامه به شرح ذیل است :