سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام: دغدغه مسئولین آموزش و پرورش در مبارزه با بیسوادی و توانمند سازی بزرگسالان قابل تقدیر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام؛ حیدری معاون سوادآموزی از برگزاری دومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان با حضور استاندار و سایر اعضا  در محل سالن جلسات شهید ملکشاهی استانداری خبر داد. در ابتدای این جلسه مدیرکل آموزش و پرورش  گزارشی از روند تشکیل و راه اندازی چهار مرکز یادگیری محلی در سطح استان، ارائه نمود.سپس  در ادامه سمیه حیدری ،معاون سوادآموزی اداره کل، ضمن بیان اینکه  افتتاح  مراکز یادگیری محلی غیر دولتی  در  شهرستان های :ایلام ،چرداول و دهلران باعث اشتغال تعدادی از جوانان جویای کار و توانمند استان شده، همچنین فضای مناسب برای  جذب سوادآموزان در سه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال به تعداد280 سوادآموزفراهم شده است.

در ادامه وی  اظهار داشت با توجه به اینکه نگهداشت سوادآموزان در کلاس سوادآموزی همواره یکی از دغدغه های سازمان سوادآموزی بوده با فراهم شدن این مراکز با توجه به ارائه خدمات متنوع از جمله آموزش مهارتهای زندگی و حقوق شهروندی و همچنین حرفه های درآمد زا این مسئله ان شاالله رفع خواهد شد.حیدری ضمن اشاره به حضور صمیمانه مدیریت بانک ملی در اجرای برنامه های آموزش و پرورش استان گفت از مدیریت امورشعب این بانک درخواست شده جهت ایجاد انگیزه در سوادآموزان مراکز یادگیری محلی مبلغی در قالب تسهیلات قرض الحسنه در اختیار آنان قرار گیرد.

استاندار ایلام ضمن تقدیر و تشکر از دغدغه مندی مسئولین آموزش و پرورش  استان در ارتباط با مبارزه با بیسوادی و آموزش مهارتها در مراکز یادگیری محلی،به ضرورت همراهی سایر دستگاههای اجرایی در زمینه پشتیبانی از طرح ها و برنامه های نهضت سوادآموزی خبر داد.

وی افزود در اجرای طرح های مرتبط با آموزش مهارت ها در مراکز یادگیری محلی، لازم است کارگروهی با حضور نمایندگان دستگاه های آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی ، بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام (ره) تشکیل و نسبت به پیگیری و  اجرایی نمودن امور اقدام نمایند و از موازی کاری جلوگیری به عمل آید.