جهان آرای، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان: اجرای طرح منطقه سبز (عاری از بی سواد) در استان

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان،  نادر جهان آرای در جلسه کمیته بهبود کیفیت سوادآموزی استان گفت: فعالان این حوزه، به دور از حواشی در تلاشند تا افراد را از جرگه سیاه بی سوادی خارج و به سمت نور علم و دانش هدایت کنند. وی افزود: باید تلاش شود از ترک تحصیل دانش آموزان ممانعت و تمامی دانش آموزان لازم التعلیم به سمت مدارس هدایت شود.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان تأکید کرد: همراه با شناسایی افراد بی سواد و کم سواد جامعه، باید از ورود افراد جدید به طور جد جلوگیری شود تا شاهد استانی عاری از بی سواد باشیم و در این راستا طرح منطقه سبز در گیلان اجرا می شود.

جهان آرای در بخش دیگر از سخنان خود به نگاه برخی از افراد به  آموزش و پرورش انتقاد کرد و گفت: نگاه هزینه ای به مهم ترین دستگاه تعلیم و تربیت  لطمه به پیکره این نهاد فرهنگی می زند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نقش خانواده ها در مصون نگه داشتن  فرزندان از آسیب های اجتماعی را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: در صورتی که به کمک خانواده ها از دانش آموزان در یک برهه زمانی مشخص  صیانت شود ، ضریب آسیب پذیری فرزندان در آینده کاهش می یابد.

حجم ابلاغی دوره های سوادآموزی استان در سال 97، 9365 نفر است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه بیش از100 درصد حجم ابلاغی استان در سال 96 تحت پوشش قرارگرفت، گفت: حجم ابلاغی دوره های سوادآموزی استان در سال 1397، 9365 نفر است که از این تعداد، 4446 نفر در دوره سوادآموزی، 2989 نفر دوره انتقال و 1930نفر دوره تحکیم است.

سیروس محمدی خاطرنشان کرد: تاکنون 58 در صد حجم ابلاغی دوره های سوادآموزی تحت پوشش قرار گرفته است که امیدواریم با همکاری سایر دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی حجم باقی مانده نیز تحقق یابد.