محسنی بند پی استاندار تهران: 250هزار نفر در استان تهران بی‌سواد هستند

چهارمین نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان تهران به ریاست محسنی‌بندپی استاندارتهران، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد اموزی به نقل از ، اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ؛ بندپی استاندار تهران ضمن اشاره به اینکه یکی از معیارهای توسعه یافتگی و توسعه شاخص انسانی کشورها میزان بهره مندی و برخورداری آحاد جامعه از تحصیلات است ،گفت:  ۲۵۰هزار نفر بین ۱۰ تا ۴۹ سال در استان تهران بیسواد هستند.

نماینده عالی دولت در استان تهران نبود آمار دقیق از بیسوادان را بزرگترین و مهمترین چالش و مانع برای رسیدن به هدف اعلام کرد وافزود: در این زمینه با همکاری مرکز آمار ایران گام موثری برداشته می‌شود.

بند پی، خاطرنشان کرد :کلیه دستگاه‌هایی که در این زمینه توانایی کار، کمک و حمایت دارند باید در هم افزایی و رسیدن به اهداف کوشا باشند.

 در ادامه  محمد صید لو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران اظهار داشت : اگر به موضوع محو بی سوادی با تعهد ملی نگریسته شود و هرفرد در جایگاه خود برای رفع این معضل تلاش کند قطعاً به طور مستقیم یا غیر مستقیم در موفقیتهای آتی کشور تاثیر گذار خواهد بود.

وی افزود: ترغیب بی سوادان برای حضور در برنامه های سوادآموزی علاوه بر تحقق اهداف آموزشی  باعث ایجاد فرصت های شغلی نیز می شود.

صیدلو ادامه داد: انتظار می‌رود برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در زمینه سوادآموزی رسانه ها بویژه صدا و سیما همکاری لازم را داشته باشند.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: اولین گام در سوادآموزی ، شناسایی بی سوادان است و عدم دسترسی به اطلاعات اسمی آنان ، مهمترین مانع برای تحقق اهداف سوادآموزی است.