تقدیر از سه دستگاه برتر در عرصه ریشه کنی بیسواد ی در استان ایلام

حیدری معاون سوادآموزی استان ایلام : یکی از بهترین خدماتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه و توصیه حضرت امام (ره) قرار گرفت، مسئله ی مبارزه با بی سوادی و با سوادکردن افراد محرم از این نعمت الهی بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان ایلام،چهارمین جلسه شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی و کمیته ریشه کنی بیسوادی در در سالن جلسات شهید مکشاهی استانداری ایلام به ریاست استاندار و حضور اعضا برگزار گردید. دراین جلسه حیدری معاون سوادآموزی با تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه سوادآموزی استان، بیان کردند، یکی از بهترین خدماتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه و توصیه حضرت  امام (ره) قرار گرفت، مسئله ی مبارزه با بی سوادی و با سوادکردن افراد محرم از این نعمت الهی بود. خدمتی که نه تنها در هیچ کدام از برهه های خاص زمانی انقلاب تعطیل بردار نبوده بلکه به صورت صد در صد رایگان به مخاطبان آن عرضه گردیده است. و این ضرورتی بود که بنیانگذار فقید انقلاب  اهمیت این مسئله را بیش از هر کسی احساس کردند و  برآن تأکید می کردند. وی افزود با توجه به این که طرح شتاب بخشی به ریشه کنی بی سوادی در سه شهرستان مرزی دهلران، مهران و ایلام در جلسه شورای سیاست گذاری نوارمرزی با حضور وزیر محترم آموزش وپرورش و رییس سازمان نهضت سوادآموزی در اسفند ماه سال جاری با اعتباری به مبلغ 90/000/000/000 ریال مصوب گردید. در قالب  این طرح،  پدیده شوم بی سوادی در این شهرستان ها تا پایان سال 1400باید به صفر برسد.لذا در همین راستا دست مشارکت وهمکاری به سوی مدیران محترم دراز می کنیم و انتظار می رود با همکاری  و ظرفیت بالقوه شورای محترم،  مسئله شتاب بخشی به  برنامه سوادآموزی این شهرستان ها با موفقیت هرچه بیشتر عملیاتی گردد. برای برنامه ریزی این مهم و دست یابی به اطلاعات اسمی بی سوادان وکم سوادان رنج سنی10تا49ساله لزوم بهره گیری از اطلاعات اسمی سامانه سیب دانشگاه علوم پزشکی یک امر حیاتی است. که باید در اختیار واحدهای استانی و شهرستانی سوادآموزی قرار گیرد. تا پس از پالایش با بانک های اطلاعت اسمی سامانه سوادآموزی سازمان نهضت سوادآموزی، اسامی افراد واجد شرایط استخراج و برای آموزش آن ها برنامه ریزی شود.در پایان  از مشارکت و هم افزایی اعضا شورای محترم در خصوص پیشبرد اهداف کمی وکیفی برنامه های سوادآموزی تقدیر نمودند.

در ادامه این جلسه  استاندار ایلام وظیفه تک تک  اعضاء این شورا  در جهت باسواد کردن  محروم از سواد را مهم خواند و از مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان واستان خواست در برنامه ها و فعالیت های سواد آموزی مشارکت و پیگیری جدی نمایند تا بیسوادی در در سطح استان وبه طور ویژه دراین شهرستان ها ریشه کن شود و به در اختیار گذاشتن اطلاعات سامانه سیب توسط دانشگاه علوم پزشکی تاکید نمودند.

در خاتمه این جلسه از خدمات بی شائبه مدیران کل سه دستگاه برتر عرصه سوادآموزی، دانشگاه علوم پزشکی، کمیته امدادحضرت امام(ره) و بهزیستی با اهدای لوح سپاس به امضاء معاون وزیر و رییس سازمان نهضت سوادآموزی تقدیر بعمل آمد. همچنین از آقای احمد حیدری رییس اداره ثبت احوال شهرستان بدره بعنوان چهره موفق سوادآموزی تجلیل گردید.