قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس از فعالیت های مرکز یادگیری محلی سوادآموزی سروستان بازدید کرد

حجت الإسلام سقاچی گفت: آموزش قرآن و نماز در مراکز یادگیری محلی سوادآموزی اقدامی ستودنی و خداپسندانه است و این اقدام باعث علاقه مندی بیشتر مخاطبان به سوادآموزی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، در بازدید از فعالیت های مرکز یادگیری محلی"آوای زندگی"شهرستان سروستان، ضمن اشاره به فلسفه و اهمیت نماز ،هدف از خلقت انسان را "عبادت"عنوان کرد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس گفت :خودشناسی مقدمه خداشناسی و عبادت است و در سایه علم و علم آموزی است که انسان ابتدا به خود شناسی و سپس به خداشناسی می رسد.

حجت الإسلام سقاچی گفت: آموزش قرآن و نماز در مراکز یادگیری محلی سوادآموزی اقدامی ستودنی و خداپسندانه است و این اقدام باعث علاقه مندی بیشتر مخاطبان به سوادآموزی خواهد شد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس نیز در این بازدید گفت: ایجاد مراکز یادگیری محلی فرصت مغتنمی برای خروج از تک بعدی بودن فعالیت های سوادآموزی است.

دکتر بهزاد نوروزی چگینی افزود: در این مراکز مهارتها و موضوعات متنوعی به سوادآموزان تعلیم داده می شود که آموزش صحیح نماز و روخوانی قرآن یکی از این موضوعات است.

وی گفت: با توجه به تأثیرات معنوی نماز و قرآن در جسم و جان انسان، باید اذعان کرد که آموزش نماز و قرآن به مخاطبان سوادآموزی،روح فعالیت های این حوزه است و ما باید این طرح را در سطح استان به جد دنبال کنیم.

نوروزی گفت:در سال جاری 21شهرستان و منطقه این طرح را اجرا کرده اند که در قالب آن 1500 آموزش دهنده از سراسر فارس پس از فراگیری مهارت های لازم ،نسبت به آموزش 15 هزار سواد آموز استان در زمینه قرآن و نماز و سایر مهارت های اجتماعی اقدام کردند.

صدرالله رضایی مدیر آموزش و پرورش سروستان نیز ضمن تشریح فعالیت های مرکز یادگیری محلی"آوای زندگی" این شهرستان، گفت:آموزش مهارتهای فرزند پروری،آموزش خانواده و بهداشت،آموزش اخلاق در خانواده ، مهارتهای فنی و نیز آموزش عملی نماز و قرآن از جمله طرحها و برنامه های اجرا شده در این مرکز می باشد.