×
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


جزییات مباحث مطروحه در سومین شورای معاونین و مدیران کل سازمان نهضت سواد آموزی در سال 98

سومین جلسه شورای معاونین،مدیران کل و مشاوران سازمان با حضور کوثری معاون پشتیبانی و نخعی معاون جدید الانتصاب امور آموزشی سازمان تشکیل گردید .

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی سومین جلسه شورای معاونین،مدیران کل و مشاوران سازمان نهضت سواد آموزی به ریاست شاپور محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان و با حضور کوثری معاون پشتیبانی و نخعی معاون جدید الانتصاب امور آموزشی سازمان تشکیل گردید .

در این جلسه محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان با تبریک فرار رسیدن هفته و روز بزرگداشت مقام معلم ، یاد و خاطره شهدای معلم و عرصه تعلیم و تربیت ، شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و بیان کرد : نام گذاری روز معلم در سالروز شهادت شهید مطهری نشانه عظمت جایگاه معلم و نقش آنان در تربیت جامعه و روشنگری نسل های آتی جامعه  است .

وی در ادامه به محور هایی از  فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در روز معلم اشاره نمود و گفت : فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع معلمان و فرهنگیان دارای محور های مهمی بود که از آن جمله می توان به نقش بی بدیل وزارت آموزش و پرورش در توسعه فرهنگ و رشد جامعه ، توجه جدی به اجرایی نمودن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، ضرورت پرهیز از ورود به مقوله سند آموزش 2030 ،ارتقای کیفیت فرآیند آموزش و پرورش  و مهارت آموزی به فراگیران و ارتقای منزلت اجتماعی و معیشتی معلمان، اشاره نمود .

محمد زاده محور پایانی سخنان خود را به مساله نظارت و کیفیت فعالیت های سواد آموزی اختصاص داد و تاکید نمود : نظارت و کنترل یکی از مولفه های اساسی و بنیادین فعالیت های سواد آموزی به شمار می رود .بنابراین و با توجه به مسایل بوجود آمده ضروری است در جلسات جداگانه این موضوع به بحث و بررسی گذاشته شده و راهکارهای بروز و جدید برای تحقق کیفیت و نظارت اثر بخش طراحی و به اجرا در آید .