×
دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨

اخبار > معاون سواد آموزی استان چهارمحال و بختیاری از آموزش دهندگان فعال زندان مرکزی شهرکرد تقدیر کرد.معاون سواد آموزی استان چهارمحال و بختیاری از آموزش دهندگان فعال زندان مرکزی شهرکرد تقدیر کرد.

ارشادی : در جامعه انسانى, اساسى ترین کار، تعلیم و تربیت است. کسى که این رسالت را به دوش مى کشد، معلم است.

به گزارش  روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش استان چهارمحال وبختیاری، مرتضی ارشادی درمراسم تقدیر از آموزش دهندگان فعال زندان مرکزی شهرکرد، اظهار داشت: در جامعه انسانى, اساسى ترین کار، تعلیم و تربیت است. کسى که این رسالت را به دوش مى کشد، معلم است. کار معلمى به هرگونه تلاشى که براى هدایت، تکامل و تعلیم و آموزش انسان، صورت مى گیرد اطلاق مى شود براساس همین تعریف است که پیامبران معلم بشر خوانده مى شوند.

ارشادی افزود: هم چنین پدر و مادر و دیگر اعضاى خانواده نسبت به کوچک ترها نقش معلم را دارند. اما در نام گذارى طبقات مختلفى که وظیفه تعلیم و تربیت را بر عهده گرفته اند, اصطلاحا تنها به یک طبقه ((معلم)) مى گویند; یعنى همان کسانى که رسالت آموزش و پروش فرزندان ما را از دوره کودکى و تحصیلات ابتدایى تا دوره جوانى و تحصیلات عالى بر عهده مى گیرند.

وی تصریح کرد:  در جامعه اسلامى ما وظیفه تعلیم وتربیت بر عهده انسان هاى شریف، قانع و وظیفه شناسى است که از سر تعهد و دلسوزى به ساختن و شکل دهى استعدادهاى مومن و کاردان مشغولند. مردم ما نیز از آن جا که به نقش این طبقه فرهیخته، آگاهند و همیشه از کارشان تقدیر مى کنند.

معاون سواد آموزی استان در ادامه بیان کرد: این رسالت مهم را تعدادی از  همکاران ما با ایثار و از خود گذشتگی در ندامتگاه  بر عهده گرفتند و تقدیر و هدیه ما به آنها مقدار ناچیزی در مقابل اجر اخروی می باشد.

وی در ادامه افزود: همکاری خوبی بین حوزه سواد آموزی و زندان وجود دارد که یکی از این موارد تاسیس مرکز یادگیری محلی می باشد که به صورت  مشارکتی اداره  می گردد .

گفتنی است در پایان مراسم از آموزش دهندگان و سواد آموزان با حضور مسؤولین زندان تقدیر شد.