×
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


سید محمدرضا هاشمی معاون سیاسی امنیتی استاندار قم میزان با سوادی در قم 4 درصد بالاتر از میانگین کشوری است

سید محمدرضا هاشمی عنوان کرد: تشکیل نهضت سواد آموزی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید محمدرضا هاشمی امروز در جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی در سالن جلسات معاونت عنوان کرد: تشکیل نهضت سواد آموزی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم افزود: در استان قم میزان سوادآموزی 97 درصد است که 4 درصد بالاتر از میانگین کشوری است، سواد آموزی در قم فراگیر شده و زنان و مردان در قم با حضور در کلاس های سواد آموزی از این نعمت برخوردار شده اند.

هاشمی اظهار کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی میزان سواد در میان مردم 54 درصد بود که این آمار در شرایط فعلی نشان دهنده توسعه سواد در میان جامعه است.

وی گفت:باید با استفاده از ظرفیت های مردم نهاد در جهت سواد آموزی تلاش کرد و با افزایش کلاس ها در سطح روستاها،جمعیت بیشتری از روستائیان را تحت پوشش سواد آموزی قرار داد. 

در این جلسه مهرداد حاجی‌زاده سخنگوی فرماندهی انتظامی قم با اشاره به وجود ارتباط مستقیم میان بی سوادی و افزایش احتمال وقوع جرم عنوان کرد: افراد بی سواد در معرض کلاهبرداری سودجویان قرار دارند و بخش زیادی از پرونده های قضائی به دلیل عدم آشنایی با حقوق شهروندی به واسطه بی سوادی است.