×
يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨

صفحه اصلی > اخبار اصلی معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان سمنان :برنامه های حوزه سوادآموزی باید پیوست تمام فعالیت های آموزش و پرورش شود

ادهم : آمار بی سوادان رده سنی 10تا 49 سال شهرستان میامی را طبق سرشماری سال 1395 ، 1244 نفر اعلام نمودند و افزودند: در طی سه سال اخیر 37درصد از این آمار تحت پوشش سوادآموزی قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان میامی ، جلسه بررسی عملکرد سه ساله حوزه سوادآموزی شهرستان با حضور ادهم معاون سوادآموزی اداره کل ، شرفیه رئیس اداره سنجش و ارزشیابی سوادآموزی و محمدی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان  در محل سالن اجتماعات اداره میامی برگزار گردید.

در این جلسه که با هدف تبیین وتشریح طرح ها وبرنامه های آتی برگزار شد معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به جایگاه سوادآموزی استان در سطح کشور و مشکلات موجود در حوزه سوادآموزی استان گفتند: در جهت رفع نواقص وکاستی های موجود و دست یابی به اهداف سازمانی حوزه سوادآموزی ، باید فعالیت های این حوزه ضمیمه و پیوست تمامی فعالیت های آموزش و پرورش گردد.

ادهم   آمار بی سوادان رده سنی 10تا 49 سال شهرستان میامی را طبق سرشماری سال 1395  ، 1244 نفر اعلام نمودند و افزودند: در طی سه سال اخیر 37درصد از این آمار تحت پوشش سوادآموزی قرار گرفته اند.

ایشان با تاکید بر اجرای طرح ها و برنامه های فوق برنامه این حوزه گفتند: ارتقاء و تثبیت مهارت ها،تقویت روحیه یادگیری و تقویت وتحکیم یادگیری در سوادآموزان جزء انتظاراتی می باشد که می بایست در جهت تحقق آن در شهرستان تلاش شود. وی با ارائه اشاره به چالش های موجود در حوزه سوادآموزی استان وشهرستان رفع آنها را منوط بر استفاده از ظرفیت شورای پشتیبانی و همکاری همه جانبه ظرفیت های درون دستگاهی و برون دستگاهی عنوان کردند.

دکترمحمدی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان میامی  از ارائه گزارشات عملکرد شهرستان بصورت شفاف ومتقن تقدیر وتشکرنموده و گفتند: مهمترین بازخورد این قبیل جلسات بدست آوردن برنامه ای جامع ،مدون و راهبردی جهت فعالیت های آینده این حوزه می باشد.

وی انجام آسیب شناسی ها را باتوجه به گزارشات ارائه شده جهت ترمیم ورفع نواقص ضروری خواندند و بدست آوردن نتیجه مطلوب را در گرو تلاش در چهارچوب قوانین واستفاده از تمام ظرفیت ها عنوان نمودند.

دکترمحمدی سواد را بدست آوردن مهارت های علمی و مهارت های تغییر در شرایط زندگی توصیف کردند و گفتند: انجام طرح ها و برنامه های حوزه سوادآموزی می تواند تاثیر مثبتی در فرهنگ جامعه داشته باشد.