×
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در فارس انجام شد: افتتاح سیصد و نودمین مرکز یادگیری محلی کشور در پارک سلامت روان شیراز

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: مراکز یادگیری محلی در کنار آموزش سواد به کسب مهارت های مختلف در سواد آمخوزان نیز توجه دارد و همه تلاش ما ازفایش اینگونه مراکز در سطح کشور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، شاپور محمد زاده در آیین افتتاح مرکز یادگیری محلی پارک سلامت روان شیراز گفت: آموزش در مراکز یادگیری محلی کاربردی ؛ و تلفیقی از آموزش و مهارت است به‌نحوی‌که مخاطبین این مراکز علاوه بر فراگیری سواد ،بامهارت های مختلف نیز آشنا می‌شوند .

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با اشاره به تأثیر ویژه‌ای آموزش‌های مهارتی در زندگی سواد آموزان در این مراکز،گفت: کسب مهارت می‌تواند زمینه اشتغال و افزایش درآمد سوادآموزان را فراهم نماید و تلاش ما توسعه این‌گونه مراکز در سطح کشور است.

وی گفت: این مرکز سیصد و نودمین مرکز یادگیری محلی کشور و بیست و هفتمین در استان فارس است که در پارک سلامت روان شیراز افتتاح شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس نیز در این مراسم گفت: مرکز یادگیری محلی پارک سلامت روان شیراز در نوع خود بی‌نظیر است چراکه مخاطبین این مرکز افرادی هستند که ازنظر اجتماعی  نیازمند توجه بیشتر هستند.

دکتر علی عسکر نجفی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی وارده به این افراد ، گفت: آنچه می‌تواند به کاهش  آسیب‌های اجتماعی کمک کند سواد و یادگیری است و افتتاح این مرکز در این فضا ، به‌کارگیری آموزش در کنار مهارت‌آموزی است که می‌تواند بر اساس اهداف ایجاد مراکز یادگیری محلی، علاوه استمرار و تعمیق سواد ، مهارت های مختلف را نیز به مخاطبین خود آموزش دهد که برای آن‌ها سودمند است.

وی بابیان اینکه  این مرکز  بیست و هفتمین مرکز یادگیری محلی استان فارس است، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده تا پایان سال جاری 16 مرکز یادگیری محلی دیگر نیز در استان فارس افتتاح خواهد شد.