×
چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


استاندار فارس درجلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی استان : باسوادی بیش از 96 درصد افراد گروه هدف در فارس

استاندار فارس با بیان اینکه بیش از ٩٤ درصد افراد امروز جامعه باسواد هستند و فارس نیز در این زمینه از میانگین کشوری بالاتر است، خاطرنشان کرد: بیش از نود و شش درصد گروه هدف(سنین ١٠ تا ٤٩ سال) این استان باسواد هستند .

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازاداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش فارس، عنایت‌الله رحیمی در جلسه شورای سواد آموزی استان که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور برگزار شد، بیان کرد: دانایی سنگ زیربنای توسعه هر جامعه‌ای است که مسیر آن از علم و دانش می‌گذرد .

رئیس  شورای پشتیبانی سواد آموزی استان فارس به مقایسه آمار جامعه باسواد ایران پیش و پس از انقلاب پرداخت و افزود: بعد از انقلاب شتاب بالایی در امر سواد آموزی با توجه به اهداف ترسیم شده، ایجاد شد .

استاندار فارس ادامه داد: کمال گرایی در نهاد انسان‌ها نهفته است که هدایت آن برای رسیدن به این مهم از دانش می‌گذرد .

رحیمی با بیان اینکه مؤلفه و مقوله‌هایی بر امر بیسوادی موثر است، خاطرنشان کرد: جامعه ما برای سواد آموزی ارزش بالایی قائل است و اکثر مردم جامعه تحصیل خود و فرزندانشان در اولویت قرار دارد و اگرچه با سختی‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند اما برای سواد دار شدن فرزندانشان تلاش می‌کنند .

وی همچنین یکی از علل بازماندن از تحصیل را فقر اقتصادی و اجتماعی دانست و گفت: انگیزه‌های مختلف اجتماعی هم مترتب بر این موضوع است .

استاندار فارس عدم دسترسی به مراکز آموزشی، مهاجرت، جنگ و عدم آینده روشن تحصیلگردگان را از دیگر مؤلفه‌های مهم بیسوادی در کشور عنوان کرد .

رحیمی با تاکید بر اینکه نیازمند راهبردهایی برای رفع این نقصیه از جمله گسترش مراکز آموزشی و استفاده از پتانسیل‌های علمی، محیطی و اجتماعی هستیم، گفت: می‌توان با استفاده از امکانات اندک محیطی به آموزش پرداخت .

استاندار فارس همچنین گفت: امروز باید بر روی موضوع انگیزه و انگیزه‌ها کار کرد تا شاهد بهبود وضعیت سواد آموزی در استان باشیم