×
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


دومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی با ریاست استاندار و حضور اعضاء شورا در محل سالن شهید ملکشاهی استاندری ایلام برگزار شد.

سلیمانی دشتکی استاندار ایلام تاکید کرد تمامی ارگان ها باید هم پای سوادآموزی در خصوص حل این معضل اجتماعی گام بردارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش ایلام به نقل از روابط عمومی معاونت سوادآموزی استان، دومین جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی با ریاست استاندار و حضور اعضاء شورا در محل سالن شهید ملکشاهی استانداری برگزار شد. در این جلسه سلیمانی دشتکی استاندار ایلام تاکید کرد به منظور ریشه کنی بی سوادی در استان باید جلسه ی ویژه ای با حضور اعضاء شورای پشتیبانی و سایر ارگان هایی که در این خصوص می توانند فعالیت مفید داشته باشند نظیر بسیج، سپاه و ... تشکیل شود و همه اعضاء برنامه ها و طرح های خود را برای کمک به این موضوع ارائه دهند.

وی تاکید کرد: تمامی ارگان ها باید هم پای سوادآموزی در خصوص حل این معضل اجتماعی گام بردارند.

 سمیه حیدری معاون سوادآموزی استان در این جلسه ضمن ارائه ی برنامه عمل سال 98 حوزه معاونت سوادآموزی استان افزود: برنامه عمل بیانگر ارزش ها و اسناد بالادستی، ماموریت های سازمانی، اهداف کمی، منابع انسانی و مالی و شیوه های نظارت و ارزشیابی فعالیت ها است.

وی ادامه داد: هدف از برنامه عمل، مشخص بودن  اهداف است. بدین معنا که می دانید چه می خواهید تا برای رسیدن به آن انگیزه  داشته باشید.

حیدری گفت: برنامه عملیاتی معاونت سوادآموزی در راستای بهبود روند و اجرای هر چه بهتر برنامه های سوادآموزی در سال 1398 در 8 محور طراحی شده است.1-اجرای دوره های آموزشی 2-آشنایی سوادآموزان دوره انتقال با مهارت رایانه 3-تأسیس مراکز یادگیری محلی 4-تعمیق فرهنگ نماز 5-توانمندسازی نیروی انسانی 6-برگزاری جشنواره­ های تبلیغ و ترویج سوادآموزی 7-توسعه مشارکت بین بخشی 8-طرح حلقه­های کتابخوانی ویژه بزرگسالان 9-طرح خواندن با خانواده ویژه سوادآموزان . برای اجرایی نموده این برنامه تفاهم نامه­ای با اعتبار بیش از  40 میلیارد ریال با سازمان نهضت سوادآموزی منعقد شده است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش ایلام از ارائه شیوه نامه اجرایی "  انتخاب و تشویق سازمان­ها، نهادها و اشخاص فعال در عرصه سوادآموزی " در این جلسه خبر داد و گفت: در راستای اسناد بالادستی از جمله پیام تاریخی امام خمینی (ره)، تاکیدات مقام معظم رهبری (دامت ظله)، مصوبه 595 شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرایی نمودن بند 5 مصوبه شماره 14590/ت50117 مورخ 1393/12/2 هیئت محترم وزیران با نظارت و هماهنگی کمیته برنام ه­ریزی استان، در راستای شتاب ­بخشی به برنامه­ ها، رفع مشکلات موجود و تبادل تجربیات مفید بین دستگاه­ها خبر داد و گفت این طرح برای سال جاری در استان اجرا خواهد شد.