×
سه شنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


نهمین جلسه شورای معاونین ، مدیران و مشاوران سازمان نهضت سواد آموزی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان برگزار گردید .

این جلسه به منظور گزارش مدیران از ماموریت های استانی و ارائه نتایج ارزیابی پنجمین دوره خدمات الکترونیکی تشکیل گردید .

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی ،شاپور  محمد زاده معاون وزیر و رییس سازمان در نهمین جلسه شورای معاونین و مدیران ضمن تبریک دهه کرامت و همچنین فرارسیدن سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع ) با اشاره به اینکه سازمان نهضت سواد آموزی از بین 105 دستگاه  رتبه نهم دوره خدمات الکترونیکی کسب کرد، از تلاش و کوشش همکاران سازمان  تقدیر و تشکر کرد و گفت : سازمان نهضت سواد آموزی با سه رتبه صعود نسبت به سال قبل ،موفق به کسب این رتبه شده است.

محمد زاده با اشاره به اینکه کمبود های مشاهده شده در حوزه سوادآموزی استان ها، کم و بیش به نوعی در دیگر بخش های آموزش و پرورش هم وجود دارد لذا لازم است از سوی سازمان و اداره کل آموزش و پرورش استانها به گونه ای مدیریت شود تا کارها به شکل مطلوب انجام شود .

در ادامه رییس سازمان نهضت سواد آموزی گفت :  بر اساس تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدام معلمین و آموزشیاران نهضت سواد آموزی ، مقرر شده بود آموزش و پرورش از بین 4 گروه مشمول این قانون کمبود نیروی انسانی خود را بصورت حق التدریس تأمین کند  ولی قانون مذکور در مورد 3 گروه اول عملیاتی شد و در مورد آموزش دهندگان، مغفول باقی ماند و با توجه به پیگیریهای صورت گرفته از سوی سازمان ، مقرر شد بخشنامه ای از طریق امور اداری و تشکیلات وزارت متبوع در خصوص نحوه به کارگیری آموزش دهندگان بصورت حق التدریس، ابلاغ شود .

محمد زاده اعلام کرد؛ وضعیت استانها متفاوت است و بایستی متناسب با آن شرایط برنامه ریزی کرد، و همچنین بایستی نظارت و بازدیدها از استانها طبق تدابیر و  سیاست های سازمان و با حساسیت و دقت بیشتر صورت گیرد  و برهمین اساس تمام تلاش ما این است که پشتیبانی لازم از سواد آموزی استانها داشته باشیم .

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه  اردشیر قیصر مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی و همچنین لیلا رضایی مدیر کل دفتر سواد آموزی  گزارشی از ماموریت استانهای کرمان و لرستان را ارائه کردند و در ادامه ،مهدی نامجومنش مدیر کل دفتر سنجش و ارزشیابی  گزارشی از نتایج ارزیابی پنجمین دوره خدمات الکترونیک ارائه کرد .

ضمنا در این جلسه مقرر شد اطلاعات مورد نیاز پایگاه ثبت سطح سواد از مرکز آمار ایران و سازمان ثبت احوال کشور پیگیری و دریافت شود .