×
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


استاندار خراسان شمالی: در بحث کاهش نرخ بیسوادی و توانمندسازی جامعه روستایی برای ایجاد اشتغال برنامه داشته باشید.

استاندار خراسان شمالی خطاب به گروه‌های جهادی مستقر در منطقه تاکید کرد: در بحث کاهش نرخ بیسوادی و توانمندسازی جامعه روستایی برای ایجاد اشتغال برنامه داشته باشید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازروابط عمومی معاونت سوادآموزی به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد محمدعلی شجاعی  در جمع مسئولان استان و شهرستانی، گروه‌های جهادی مستقر در دهستان حصارچه و مردم این دهستان در شهرستان راز و جرگلان، اظهار کرد: پیچیدن یک نسخه واحد برای حل مشکلات کشور قابل قبول نیست چرا که شرایط استان‌ها و در سطوح پایین تر، روستا‌ها با یکدیگر متفاوت است و نیازمند نسخه توسعه‌ای مجزا هستند.

وی افزود: مردم معطل فکر کردن ما نیستند چرا که ما به موجب ابلاغی که گرفتیم وظیفه داریم مشکلات آنان را با اجرای برنامه‌ها حل کنیم.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه از بس کار نمی‌کنیم مجبوریم کار کردن را اقدام جهادی بنامیم، افزود: به رغم اینکه همه پای کار هستیم و تلاش می‌کنیم، اما مردم ناراضی هستند که عدم مشارکت و هم افزایی در امور و وجود موازی کاری‌ها دلیل این نارضایتی هاست.

وی ادامه داد: در استان تلاش کردیم فرهنگ انسجام، هم افزایی و وحدت را برقرار کنیم که این فرهنگ امروز سند افتخاری برای خراسان شمالی است که هدفش خدمت شبانه روزی به مردم در چارچوب نظام است.

شجاعی در ادامه سخنان خود از اقدامات و نگاه جهادی سپاه پاسداران استان برای کاهش محرومیت‌ها قدردانی کرد و افزود: امروز بار معنایی خدمات سپاه افزایش یافته است و دامنه خدماتش روز به روز گسترده‌تر می‌شود.

وی افزود: شنیدن نام سپاه در زمان جنگ معانی بلندی مانند رزمنده، ایثارگر، جانباز و شهید را در ذهن ایجاد می‌کرد و امروز با تدبیر مقام معظم رهبری از دل سپاه، بسیج پزشکی، اساتید و دیگر بخش‌ها به وجود آمد و بعد از ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی عظمت، اقتدار و سربلندی به معانی سپاه افزوده شده است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی تصریح کرد: سپاه مسیر، راهبرد و راه مشخصی دارد که همین امر باعث شده تا اقداماتش با برنامه ریزی و جهادی و موثر باشد.

وی با تاکید بر استمرار فعالیت گروه‌های جهادی در مناطق محروم استان خطاب به این گروه‌ها مطرح کرد: مشکلات و فرهنگ روستا‌های استان با یکدیگر متفاوت است بنابراین کار‌های تخصصی انجام دهید و از پرداخت به امور تکراری بپرهیزید.

شجاعی گفت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در ده سال اخیر اقتصاد مقاومتی است و از شما گروه‌های جهادی خواستارم نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشید و برای توانمندسازی مردم روستایی جهت ایجاد اشتغال پای کار بیایید.

وی خاطر نشان کرد: باید با تشکیل صندوق‌ها و تعاونی‌ها و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و آموزش نیروی انسانی ماهر در مناطق روستایی، مردم خود بتوانند ایجاد اشتغال داشته باشند و در ادامه با بهبود وضعیت درآمدی و معیشتی مایحتاج خود را تهیه کنند.

استاندار خراسان شمالی خطاب به گروه‌های جهادی مستقر در منطقه تاکید کرد: در بحث کاهش نرخ بیسوادی و توانمندسازی جامعه روستایی برای ایجاد اشتغال برنامه داشته باشید.

وی در ادامه به وضعیت خدمات رسانی به سیل زدگان استان اشاره کرد و گفت: در این رابطه بنیاد مسکن تعهد کرد ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی بسازد و دولت نیز متعهد به تامین بودجه آن شده است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در خصوص مشکلات مردم در حوزه کمبود دارو و تجهیزات پزشکی نیز خواستار برآورد نیاز‌ها توسط دانشگاه علوم پزشکی و انجام کمک‌های لازم در این خصوص شد.