×
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


مدیرکل آموزش و پرورش ایلام : با این همه پیشرفت و اقتدار نظام در منطقه و سطح بین الملل؛ وجود افراد بی سواد در جامعه، زیبنده انقلاب نیست.

تدوین برنامه¬ها و سیاست های سال 98معاونت سوادآموزی بر اساس سند اجرایی تحول بنیادین

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام ، رستم زاد  مدیرکل آموزش و پرورش در این جلسه با توجه به اهمیت سوادآموزی و نقش آن در توسعه گفت : با این همه پیشرفت و اقتدار نظام در منطقه و سطح بین الملل؛ وجود افراد بی سواد در جامعه، زیبنده انقلاب نیست.

وی آموزش اولیا بی سواد را از ضرورت های آموزش و پرورش برشمرد و  از مسئولین سوادآموزی و مدیران مدارس خواستکه در سال تحصیلی آتی بعنوان یک اولویت آموزشی مهم مورد توجه قرارگیرد.

رستم زاد بررسی و رفع  اشکالات احتمالی اطلاعات  سطح سواد اولیا در سامانه سناد را مورد نقد و بررسی قرارداد و تاکید  کرد  که  ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی جدید منوط به  بررسی مستند سواد اولیا شود.

در ادامه حیدری معاون سوادآموزی، ضمن تشریح برنامه ­ها و سیاست های سال 98معاونت سوادآموزی که بر اساس سند اجرایی تحول بنیادین تدوین شده است، کسب مقام خوب و شایسته تقدیر در طرح ارزیابی عملکرد سال ۹۷سازمان  را به همکاران تبریک گفت وخواستار حفظ و ارتقا این جایگاه در سال جاری شد.

وی با بیان تعهد سازمانی برای پوشش کمی و کیفی برنامه های سوادآموزی سال جاری، خواستار اجرا و تحقق اهداف  کمی سوادآموزی در قالب طرح شتاب بخشی در سه شهرستان مرزی استان شد.

حیدری در ادامه بر لزوم توجه به توسعه هدفمند مراکز یادگیری محلی، تولید محتوای آموزشی متناسب با نیاز کسب و کار و زندگی مخاطبان، توانمند سازی مربیان و تبلیغات میدانی و رسانه ای تاکید کرد.

در ادامه  ساریان و الفتی روسای ادارات نظارت، سنجش  و سوادآموزی گزارشی از فعالیت­های انجام شده را ارائه نمودند و به بیان مشکلات موجود در  اجرای  برنامه های سوادآموزی پرداختند.

نقد و بررسی عملکرد گروههای بهبودکیفیت، ستاد امتحانات، برگزاری دوره های آموزشی آموزش دهندگان، اجرای طرح شتاب بخشی به توسعه سواد عشایر، برگزاری دوره تربیت مدرس بومی و مدیریت و نظارت بر سامانه از جمله مباحث مطرح شده ادارات نظارت و سوادآموزی بود.