×
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌شمالی :طرح مقابله با بیسوادی در خراسان‌شمالی عملیاتی شود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌شمالی گفت: تا ده روزآینده باید طرح مقابله با بیسوادی برای همه سنین عملیاتی شود که این موضوع را هم آموزش و پرورش استان و هم اداره کل امور بانوان استانداری پیگیری خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش خراسان‌شمالی، ولی الله حیاتی، سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری در دومین شورای پشتیبانی سوادآموزی استان اظهارکرد: بحث مبارزه با بی سوادی و ریشه کن کردن آن بنا به تأکید استاندار و برنامه‌ای که در این راستا تدوین شده در دستور کار استان قرار گرفته است .

وی افزود: طرح مبارزه با بیسوادی در طول یک برنامه زبان بندی شده یک تا دوساله قرارگرفته که امیدواریم گام‌های بلندی را در این مسیر برداریم زیرا یکی از موانع بزرگ توسعه مسئله بیسوادی است.

وی ادامه داد: تمام دستگاه‌های اجرایی در مقوله ریشه کن کردن بیسوادی باید در کنارنهاد آموزش و پرورش قرار بگیرند زیرا این کار به تنهایی ازعهده آموزش و پرورش برنمی آید بلکه نیازمند عزم ملی از سوی تمام دستگاه‌های اجرایی است .

وی خاطر نشان کرد: اینکه خراسان‌شمالی در رتبه چهارم مبارزه با بیسوادی در سطح کشور قرارگرفته در سایه زحمات تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی است و نشان دهنده این موضوع است که ما می‌توانیم گام‌های بلندتری را در این مسیر برداریم .

وی در خصوص آمار واقعی بیسوادان در سطح استان نیز افزود: برای احصا این آمار باید از ظرفیت‌های موجود دستگاه‌های اجرایی و نیز دهیاران ،خانه‌های بهداشت و سایر ارگان‌ها و مرجع رسمی آمار کشور نیز استفاده کرد .

حیاتی در خصوص طرح انسداد مبادی بیسوادی در سطح استان، ادامه داد: این طرح یکی از طرح‌های موفقی بوده که تمام فرمانداران را مکلف خواهیم کرد تا آن را مورد پیگیری قراردهند بنابراین بسیج تمام امکانات برای اجرای این طرح ضروری است