×
چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


پیام تبریک انتصاب جناب آقای محسن حاجی میرزایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش

کارکنان سازمان نهضت سواد آموزی ،انتصاب شایسته ی جناب آقای حاجی میرزایی را به عنوان وزیر آموزش و پرورش تبریک گفتند . متن پیام به شرح ذیل می باشد :

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای محسن حاجی میرزایی 

انتصاب شایسته ی جنابعالی را به عنوان وزیر محترم آموزش و پرورش  تبریک و تهنیت عرض می نمائیم و توفیقات روزافزون جنابعالی را از درگاه ایزد منان خواستاریم.

لازم می دانیم به حکم ادب و وظیفه از ریاست محترم جمهوری  اسلامی که به جنابعالی اعتماد کرده و فرصت خدمتگزاری در یکی از وزارت خانه های مهم را دادند تشکر ویژه داشته باشیم و همچنین از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز عرض تشکر و سپاس داریم که با رای اعتماد آگاهانه و عالمانه شان زمینه را برای خدمت فراهم کردند.

امروزه آموزش و پرورش بنا‌به ضرورت تغییرات اجتماعی یکی از سازمانهای پیچیده و بزرگ اجتماعی در هر کشوری محسوب  می‌شود و با رشد و توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی پیوندی ناگسستنی دارد و بتدریج از یک حالت ساده ابتدایی به یک حالت پیچیده درآمده است. و از مهمترین نهادهای اجتماعی می‌باشد. در واقع، کیفیت فعالیت سایر نهادهای اجتماعی تا اندازه زیادی به چگونگی عملکرد آموزش و پرورش بستگی دارد. آموزش و پرورش در پروراندن فرد و در بالنده‌ کردن جمع نقش حیاتی دارد. شناسایی استعدادها و ایجاد شرایط لازم برای شکوفایی آنها در زمینه‌های مختلف و رشد موزون و متعادل انسان در جنبه‌های عقلانی، عاطفی، اجتماعی و جسمانی مسئولیتهای سنگینی است که آموزش و پرورش باید به انجام برساند. کمال انسان در گرو تربیت صحیح وی می‌باشد و آموزش و پرورش وسیله رسیدن آدمی به نهایت شرافت انسانی است. ولی به دلیل مشکلات عدیده ای که وجود دارد نظام آموزشی  قادر به استفاده از  حداکثر ظرفیت خود نمی باشد . و به تبع آن ، جامعه فرهنگیان و حوزه های تعلیم و تربیت را با مشکلاتی روبرو کرده است  .

جنابعالی سالهای سال به دلیل مسئولیت هایی که در عرصه آموزش و پرورش و در کنار حاج آقای قرائتی افتخار خدمت به محروم ترین قشر جامعه داشته اید و با مشکلات و نارسایی های موجود در این حوزه آشنایی کامل و دقیقی دارید؛ اذعان داریم با پشتیبانی و حمایت بزرگان  و بهره گیری از تجارب صاحب نظران ، نخبگان و اساتید دانشگاهی راهکارهای علمی و عملی برای حل مشکلات جاری بکار خواهید بست.  انشاالله در آینده ای نزدیک شاهد رفع مشکلات و همچنین رشد و بالندگی بیش از پیش کشورمان باشیم. اینک همکاران این سازمان با تمام وجود از طرح و برنامه های عالمانه جنابعالی برای رسیدن به هدف اصلی تعلیم و تربیت که همان حیات طیبه  است، حمایت می کنیم.

                                                                                                               کارکنان سازمان نهضت سوادآموزی