×
دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


تشریح برنامه های بسیج فرهنگیان در شش ماهه دوم سال 98

در جلسه ای که با حضور اعضای شورای مرکزی پایگاه های مقاومت بسیج وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد برنامه های شش ماهه دوم سال 98 بسیج فرهنگیان تشریح شد.

 به گزارش  روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، در نشستی که با حضور فرماندهان پایگاه های بسیج فرهنگیان حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش و مرادی رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، برنامه های شش ماهه دوم این نهاد تشریح شد.

بر این اساس، شاپور محمد زاده سرپرست مرکز امور هماهنگی ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش و  فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت آموزش و پرورش  ابتدا گزارشی از عملکرد بسیج فرهنگیان از ابتدای سال تا کنون ارائه کرد و به برنامه هایی مانند؛ برپایی اردوی راهیان نور ویژه فرهنگیان بسیجی، برگزاری همایش تجدید میثاق باآرمان‌های رهبرکبیر انقلاب، با حضور1200 بسیجی فرهنگی،  تخصیص90 درصدی فرهنگیان دیدارکننده با رهبر معظم انقلاب به بسیجیان فرهنگی، برپایی آئین عزاداری ویژه محرم با حضور فرهنگیان بسیجی و ... اشاره کرد.

رئیس بسیج فرهنگیان در ادامه به تشریح برنامه های بسیج فرهنگیان در شش ماهه دوم سال 98 پرداخت و با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهارکرد: برگزاری صبحگاه مشترک، همایش فرمانداران، شرکت فعال و همکاری در اجرای کنگره 92 هزار شهید بسیجی که از سوی سازمان بسیج  برگزار می شود و 40 هزار نفر از شهدا را دانش آموزان و فرهنگیان تشکیل می دهند، فعال سازی حلقه صالحین جوانان زیر40 سال در راستای گام دوم انقلاب، برگزاری اردوهای جهادی و اجرای طرح ضیافت فرهنگیان از جمله برنامه های نیمه دوم سال جاری خواهد بود.

وی از ارسال250 هزار بسته نوشت افزار ایرانی  ویژه دانش آموزان مناطق محروم در قالب طرح "مشق احسان" از سوی مجمع نوشت افزار ایرانی خبر داد و تصریح کرد: توزیع این اقلام نیازمند نیروی انسانی است و ما برای همکاری در این زمینه اعلام آمادگی کردیم.

محمد زاده افزود: برای شش ماهه دوم سال 98، چهل و سه برنامه و فعالیت را به پایگاه های بسیج فرهنگیان حوزه ستادی اعلام کردیم.