×
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


گردهمایی یک روزه معاونان سواد آموزی در حد میانگین کشوری با حضور معاون امور آموزش سازمان نهضت سواد آموزی

گردهمایی معاونین سواد آموزی استان های در حد میانگین کشوری از لحاظ نرخ با سوادی با حضور معاون امور آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی در مرکز آموزشی تهرانسر برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی گردهمایی یک روزه معاونین سواد آموزی استان های در حد میانگین کشوری از لحاظ نرخ با سوادی با حضور نخعی معاون امورآموزش برگزار شد .

نخعی معاون امور آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی در این گردهمایی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت : از جلوه های معنویت در دفاع مقدس، حالت تضرع، استغاثه و راز و نیاز عارفانه رزمندگان اسلام بوده است ، دفاع مقدس، فرصت نمایش خالصانه ترین و زیباترین مناجات ها و دعاها را پدید آورد وشجاعت فرماندهان، در دوران هشت سال دفاع مقدس، مثال زدنی بود.

معاون امور آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی در جمع معاونان سواد آموزی استان های در حد میانگین کشوری به لحاظ نرخ با سوادی با اشاره به طرح دو سوال که ما از سواد آموزی چه چیزی می خواهیم  و چه هدفی را دنبال می کنیم و  با این توانمندی که داریم چگونه می توانیم به هدف مشخص برسیم گفت : باید در میدان عمل تلاش کنیم و در این زمینه تبادل تجربه کنیم ،  معاونین سواد آموزی استان ها  هم برای  امر سواد آموزی باید اهمیت فوق العاده ای قائل شوند و به این موضوع ارزشمند و مقدس اهمیت دهند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حوزه سواد آموزی فعالیت بیشتری باید صورت پذیرد افزود: باید تلاش کنیم سواد آموزان  برای حضور در کلاس های درس احساس نیاز کنند ،انگیزه پیداکند و کلاس درس را برای خود مفید بدانند.

نخعی در پایان با اشاره به برنامه ریزی خوب معاونان سواد آموزی استان ها در امر سواد آموزی گفت : آموزش دهندگان برای تدریس باید شایستگی و شرایط لازم را داشته باشند  تا بتوانند آموزش های لازم و مفید را به سواد آموزان بیاموزند .

شایان ذکر است در بخش دیگری از این گرد همایی مدیران سازمان نهضت سوادآموزی به تبیین و ارائه برنامه ها و بیان انتظارات خود پرداختند .

لازم به ذکر است گردهمایی یک روزه معاونان سواد آموزی  استان های در حد میانگین کشوری از لحاظ نرخ باسوادی با اجماع حاضرین از بین راهکارهای ارائه شده در کارگروه تخصصی به کار خود پایان داد .