×
يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی : تحصیل50 دانش آموخته سوادآموزی درمراکز عالی استان و کشور

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر قریب 50 نفر از دانش آموختگان سواد آموزی استان در مراکز عالی دانشگاهی استان و کشور مشغول گذراندن تحصیلات عالی هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی ظهر امروز در نشست شورای پشتیبانی سواد آموزی استان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر قریب یک هزار و 450 سواد آموز جامعه ی هدف در دوره های تحکیم، انتقال و سواد آموزی مشغول تحصیل می باشند.

وی، با اشاره به تحصیل قریب110 تبعه خارجی در دوره های مختلف سوادآموزی تصریح کرد: طرح سوادآموزی دختران و بانوان بیسواد استان با مشارکت 300 نفر از بانوان و با همکاری حوزه بانوان و خانواده ی استانداری در حال اجرا می باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که تعداد بانوان بی سواد استان دو برابر مردان است، خاطر نشان کرد: این طرح به منظور برقراری عدالت آموزشی و توان افزایی جامعه ی زنان استان اجرا می شود.

واقعی نبود اعتبارات لازم برای جلب مشارکت بانوان و ایجاد انگیزه برای حضور در دوره های مختلف سوادآموزی، عدم همکاری همسران و خانواده دختران و زنان و  وجود خرده فرهنگ ها را از مهم ترین مشکلات اجرای این طرح برشمرد.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی از اجرای طرح شتاب بخشی سواد آموزی عشایر برای جامعه هدف 10 تا 60 سال عشایری استان به عنوان رویکرد دیگر سواد آموزی خراسان جنوبی یاد کرد و ادامه داد: فقر مالی خانواده های عشایری و مشکلات فرهنگی اجتماعی از مهم ترین معضلات اجرای این طرح در خراسان جنوبی به شمار می رود