دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس در شورای آموزش‌وپرورش استان تأکید کرد: برای راه‌اندازی مراکز یادگیری محلی سوادآموزی در سراسر استان نیازمند حمایت سایر نهادها هستیم

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: برای راه‌اندازی مراکز یادگیری محلی سوادآموزی در سراسر استان نیازمند حمایت سایر نهادها هستیم و بر همین اساس انتظارات خود را از سایر دستگاه‌ها ارائه نموده و آماده انعقاد تفاهم‌نامه در این زمینه هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در یک‌صد و سی و چهارمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان ،با اشاره به عملکرد استان در موضوع پوشاک و سرویس دانش‌آموزی ،گفت: هم‌اکنون  بیش از ١۴٠ هزار دانش‌آموز در سراسر استان با بیش از ١٣ هزار وسیله نقلیه جابه‌جا می‌شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به روند تعیین نرخ سرویس مدارس ، گفت: طی درخواستی که به شورای شهر داده شد، برای سال جاری ٢۵ درصد نرخ قیمت‌گذاری سرویس مدارس افزایش‌یافته است .

وی  افزود: پیش‌ازاین بیش از ۵ هزار خودرو در تأمین سرویس‌های مدارس کمبود داشتیم که این مهم نیز برطرف شده است.  

نجفی در خصوص لباس فرم دانش آموزان نیز تأکید کرد: برای سال جاری بیش از ٣٩١ هزار دانش‌آموز نیازمند تهیه فرم مدارس بودند که برای تأمین آن با شرکت‌های تولیدی قرارداد لازم منعقد شد .

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود:در فرایند تأمین پوشاک دانش‌آموزی تعدادی از شرکت‌های تهیه‌کننده لباس فرم دانش‌آموزی مشکلات و تخلفاتی داشتند که منجر به تعیین ٢۵٠میلیون تومان جریمه برای متخلفین در این زمینه شد و این مشکل نیز برطرف شد .

وی یادآور شد: نقش آموزش‌وپرورش در دو بخش پوشاک و سرویس دانش‌آموزی به‌عنوان بهره‌بردار است و با توجه به وظیفه ذاتی این نهاد در امر تعلیم و تربیت، باید این دو موضوع از آموزش‌وپرورش جدا و توسط سازمان‌های مربوطه پی گیری شود.

نجفی در ادامه با اشاره به نقش مهم مراکز یادگیری محلی در کاهش بی‌سوادی و تحکیم سواد در بین سواد آموزان ، گفت: برای راه‌اندازی مراکز یادگیری محلی سوادآموزی در سراسر استان نیازمند حمایت سایر نهادها هستیم و بر همین اساس انتظارات خود را از سایر دستگاه‌ها ارائه نموده و آماده انعقاد تفاهم‌نامه در این زمینه هستیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس در پایان در خصوص برون‌سپاری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیز یادآور شد: برون‌سپاری منجر به این موضوع خواهد شد که مهارت‌آموزی هنرجویان بیش‌ازپیش صورت گیرد و در سال جاری ٢٠ میلیارد تومان برای این امر در نظر گرفته‌شده است.

وی همچنین از افتتاح هنرستان شهید بهشتی شیراز در آینده نزدیک در شیراز خبر داد و گفت: این هنرستان هم‌اکنون با 11 رشته  جدید هنرستانی و با ظرفیت یک هزار و 200 هنرجو فعال است و در آینده نزدیک به حضور وزیر آموزش‌وپرورش به‌صورت رسمی افتتاح خواهد شد.