×
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


با حضور مقام عالی وزارت و استاندار محترم خراسان رضوی جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی خراسان رضوی برگزارشد

جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان با حضور حاجی میرزائی وزیر محترم آموزش و پرورش و رزم حسینی استاندار خراسان رضوی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازروابط عمومی معاونت سوادآموزی خراسان رضوی، همزمان با سفر یک روزه وزیر آموزش و پرورش به استان خراسان رضوی جلسه شورای پشتیبانی استان برگزارشد.در این جلسه مصطفی اسدی معاون سواد اموزی استان با ارائه گزارشی از وضعیت موجود سواد در استان گفت: خراسان رضوی در چندسال اخیر جزء سرآمدان کشور در امر سواد آموزی بوده است و از نظر نرخ سواد استان در میان 10 استان بالاتر از نرخ میانگین سواد کشور قرار گرفته است.
وی ادامه داد: رتبه نخست برگزاری شورای پشتیبانی سوادآموزی،رتبه نخست ارزیابی عملکرد دستگاه های دولتی در جشنواره شهید رجایی،کسب عنوان قابل تقدیر عملکرد از سوی سازمان نهضت سواد آموزی کشور و همچنین کسب رتبه برتر در زمینه آموزش مهارت تلفیقی سواد و رایانه تنها بخشی از توفیقات سوادآموزی استان در چندسال اخیراست.
اسدی با اشاره به عقد تفاهم نامه های متعدد با دستگاه های اجرایی گفت: در زمینه همکاری با سایر دستگاه ها تفاهم نامه های متعددی به امضاء رسیده که آخرین آن تفاهم نامه همکاری سه جانبه با شورای شهر و شهرداری مشهد با عنوان طرح"وقف سواد" است.
در این طرح اداره کل اموزش و پرورش با همکاری شهرداری مشهد و با طرح شتاب بخشی سواد آموزی متعهد شده است تا در طی دوسال و تا سال 1400تعداد 29000بی سواد شهر مشهد را باسواد کند و شهرداری هم با مشوق های مختلف و بودجه نزدیک به 6میلیارد تومان در این زمینه پشتیبانی از طرح را به عهده خواهد گرفت.

معاون سواد آموزی در پایان گفت: در صورت موافقت سازمان با افزایش سهمیه طرح شتاب بخشی استان یکی از مهم ترین چالش های ما در زمینه اجرای طرح وقف سواد مرتفع خواهد شد.